Gimnazjada w Orkanie

9 kwietnia 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej odbyła się już po raz piętnasty Powiatowa Gimnazjada „Wiem wszystko”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Limanowski Jan Puchała.

Konkurs jest adresowany do uczniów klas trzecich gimnazjów z terenu powiatu limanowskiego. Zakres tematyczny Gimnazjady obejmuje wiadomości i umiejętności znajdujące się w programie nauczania wszystkich przedmiotów w gimnazjum.

Coroczna Gimnazjada jest dla uczniów doskonałą okazją do porównania poziomu wiedzy, motywowania do dalszej nauki i rozwijania umiejętności. Nauczyciele mogą wyłowić nowe talenty i zachęcić podopiecznych do kontynuowania nauki w liceum.

W tym roku w konkursie wzięło udział 58 uczestników z 20 gimnazjów z terenu powiatu limanowskiego.Gimnazjada składała się z dwóch etapów:

• etapu pisemnego – testu wyboru z zakresu wszystkich przedmiotów realizowanych w gimnazjum oraz języka angielskiego, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy
  • etapu ustnego – przeprowadzonego na zasadzie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”

Ciekawe pytania ze wszystkich dziedzin wiedzy ułożyli nauczyciele naszej szkoły. Całość konkursu przygotowały, jak każdego roku, Lucyna Wójtowicz i Dorota Nawaleniec.
W teleturnieju „Jeden z dziesięciu” rolę Tadeusza Sznuka przejął Piotr Twaróg.

Do II etapu zakwalifikowało się 10 finalistów:

1. Klaudia Zelek – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Marii Konopnickiej
    w Limanowej
  2. Karol Frączek – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Laskowej
  3. Dorota Więcek – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi
  4. Dawid Szewczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Limanowej
  5. Gabriela Wiewióra – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie
  6. Paulina Juszczak – Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku
  7. Szymon Pajor – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Laskowej
  8. Ewa Kumórkiewicz – Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku
  9. Julia Zięba - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie
  10. Patrycja Miśkowiec – Szkołą Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza w Dobrej