Rajd im. Józefa Staniszewskiego 2020

W związku z panującymi warunkami związanymi z Covid-19, w tym roku nasz rajd górski przeprowadzony będzie w nieco odmiennej formie. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.

Drodzy uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej. W tym roku rajd jesienny będzie przeprowadzony w formie konkursu fotograficznego a także indywidualnych lub rodzinnych wycieczek.

Część I - Konkurs fotograficzny  Beskidzka jesień w obiektywie.

Do 10 listopada 2020 roku na adres Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego Orkantour  tj. orkantour@gmail.com przysyłacie max 3 zdjęcia z jesiennymi ujęciami natury i krótkim opisem kiedy i gdzie zostało zrobione. Interpretacja własna, wykażcie się inwencją twórczą. Zdjęcia muszą być wykonane samodzielnie i mogą być gdzie indziej publikowane tylko po zakończeniu konkursu.
Zdjęcia zostaną poddane ocenie fanów SKKT Orkantour na FP w terminie 11.11.2020 - 15.11.2020 przy czym, w przypadku publikacji 3 zdjęć liczba punktów dla danego fotografa nie jest sumowana, każdą fotografia walczyć będzie oddzielnie. Ale to nie wszystko! Oprócz oceny fanów SKKT zostaną poddane także ocenie, którą dokona Komisja Sportu i Turystyki w I LO oraz komandor rajdu a wyniki zostaną przedstawione niezwłocznie po zakończeniu pracy.
Przyznane zostaną trzy główne nagrody w postaci:
1. Podwójnego voucherów na gorące źródła pod Tatrami i hamak turystyczny
2. Hamak turystyczny i plecak sportowy
3. Plecak sportowy i książka o tematyce górskiej

Zostaną przyznane także wyróżnienia niespodzianki dla 10 osób

Część II - Wędrówki górskie - losowanie nagród
Poniżej, komandor Rajdu prof. Andrzej Nawaleniec przygotował dla Was trasy rajdowe. Zachęcamy Was do pokonania ich rodzinne. Oczywiście Wasze fotki konkursowe mogą pochodzić właśnie z tras rajdowych. Przejście trasy daje Wam 10 losów w loterii, która odbędzie się w terminie publikacji wyników konkursu Beskidzka jesień w obiektywie (info w późniejszym czasie).

1.Niedźwiedź - Orkanówka - Turbaczyk - Czoło Turbacza - Schronisko PTTK na Turbaczu - powrót dowolny.
2.Rytro - Wdżary Niżne - Pod Złomistym Wierchem - Schronisko PTTK Przehyba - powrót dowolny.
4.Szczawnica - Palenica - Szafranówka - Pod Huściawą - Schronisko pod Durbaszką - Pod Wysoką - Wąwóz Homole - Jaworki.
5.Rytro - Cyrla - Hala Pisana - Wierch nad Kamieniem - Schronisko PTTK Hala Łabowska  - powrót dowolny.
6.Koninki - Schronisko PTTK Stare Wierchy - Obidowiec - Koninki.
7.Krościenko - Przełęcz Szopka - Trzy Korony - Zamkowa Góra - Wymiarki - Czertezik - Sokolica - Schronisko PTTK Orlica -Szafranówka - Palenica - Szczawnica.
8.Szczyrzyc Pogorzany - Diabli Kamień - Księża Góra (wieża widokowa) - Ciecień - Przełęcz Wierzbanowska - Dzielec - Kasina Wielka - Śnieżnica MOREKO  - Śnieżnica -  Przełęcz Gruszowiec.
9. Tylmanowa - Koziarz (wieża widokowa) - powrót dowolny.

To nie koniec. Każde zdobycie niżej wymienionych szczytów daje Wam również szansę na nagrodę.
1. Modyń - 1 los
2. Mogielica - 2 losy
3. Łopień - 1 los
4. Kostrza - 1 los
5. Miejska Góra - 1 los
6. Kamionna - 1 los
7. Gorc - 3 losy
8. Jasień - 2 losy
9. Luboń Wielki - 3 losy
10. Szpilówka - 1 los
Nagrodami będą: sprzęt turystyczny, gadżety SKKT Orkantour i inne oraz książki.

Aby los był ważny, należy wyprawę udokumentować zdjęciami przy tabliczkach szczytowych, trzymając w rękach kartkę z datą wycieczki. Taką dokumentację przysyłacie na adres orkantour@gmail.com
Wśród bioracych udział w zabawie zostaną rozlosowane nagrody. Macie czas do 15 listopada.

Zachęcamy też do zapoznania się z sylwetką patrona rajdu. Informacje na temat prof. Józefa Staniszewskiego znajdziecie na stronie szkoły.

Miłej zabawy
Opiekun SKKT Orkantour - Anna Dyląg