Poszerzamy horyzonty edukacyjne- Biologiczne aspekty miłości

Lekcja otwarta o charakterze interdyscyplinarnym BIOLOGICZNE ASPEKTY MIŁOŚCI została przeprowadzona przez dwoje nauczycieli: polonistkę Annę Smagę- Trojanowską i biologa Piotra Wójciaka 12 lutego w I LO w Limanowej. W zajęciach z klasą 3e brała udział bardzo duża liczba zaproszonych gimnazjalistów (ok.170) wraz z opiekunami ze gimnazjów miejskich w Limanowej oraz z gimnazjum w Laskowej, Dobrej, Jodłowniku i Kamienicy.

 Młodsi koledzy mogli nie tylko obserwować pracę maturzystów na lekcji, brali też czynny udział w kolejnych zadaniach, prezentacjach i dyskusji. Jest to niewątpliwie doskonała forma zapoznania się z atmosferą i jakością pracy licealistów, jak i wymiany doświadczeń nauczycieli na obu poziomach edukacyjnych.
Tematyka zajęć ( na dwa dni przed „walentynkami”) w innowacyjny sposób pozwalała dostrzec wielowymiarowość uczucia miłości, jej biochemiczny charakter został wpisany w głęboko humanistyczny kontekst. Tak interesujące i oryginalnie przeprowadzone zajęcia z pewnością realizują założenia nowoczesnej dydaktyki, w których wiedza jest po to, żeby kształcić umiejętności i wychowywać.
Nowatorska lekcja z udziałem gimnazjalistów jest kolejnym dowodem na to, że I LO to szkoła przyjazna, lecz wymagająca.
Po zajęciach młodsi koledzy z gimnazjów mieli okazję zwiedzić szkołę, obejrzeć zakończenie karnawału na hali sportowej oraz spróbować gorącej czekolady przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.
12 lutego 2013

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content