Wielki święto w Orkantour

Jest nam bardzo miło poinformować, że po całodziennym, bardzo trudnym egzaminie w dniu 28.02.2021 roku, składającym się z trzech części, uczeń DAWID SZEWCZYK uzyskał pozytywną ocenę, co znaczy, że dostał się do Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na staż kandydacki.

Egzamin corocznie odbywa się końcem lutego i w tym roku też tak było. Rozpoczyna się przy dyżurce GOPR na Długiej Polanie w Nowym Targu. Aby przystąpić do egzaminu, nasz szkolny MISTRZ musiał uzyskać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do odbycia egzaminu do GOPR (to poważny wysiłek) oraz posiadać niezbędny sprzęt do sprawnego poruszania się w warunkach zimowych w górach i na stoku narciarskim. Egzamin składał się z trzech części:

Część kondycyjna – wchodził na czas na Turbacz z Długiej Polany z ekwipunkiem potrzebnym do odbycia egzaminu. Limit czasu ustalony był przez ratownika GOPR.

Część narciarska – zjazd na nartach z Turbacza na Długą Polanę (jazda w zróżnicowanym terenie) następnie jazda na stoku na Długiej Polanie.

Część teoretyczna  – Dawid  musiał się wykazać znajomością pasm górskich  świata, Europy i Polski a także  szczegółową znajomością terenu działania Grupy Podhalańskiej.

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu i spełnieniu powyższych wymagań Dawid uchwałą Zarządu zostanie przyjęty w poczet kandydatów GOPR i rozpocznie staż kandydacki, który potrwa przynajmniej dwa lata. W okresie tym kandydat obowiązany jest do odbycia szeregu szkoleń zakończonych kursem I stopnia i egzaminem. Pozytywne zdanie egzaminu oraz spełnienie wszystkich wymagań uprawnia kandydata do złożenia uroczystego przyrzeczenia na ręce Naczelnika GP GOPR i odebrania „Blachy”, czyli stania się pełnoprawnym ratownikiem Grupy Podhalańskiej GOPR.

Dla nas to wielki zaszczyt mieć w szeregach kółka turystycznego takiego zawodnika.

Dawid,  liczymy na Twoją pomoc po zakończeniu edukacji w szkole.

Dawid – olbrzymie gratulacje od Zespołu Sportu i Turystyki w ILO. Zdjęcie z galerii SKKT Orkantour. 

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content