Klasa 1c1 zwycięzcą ORKANIADY

20.06. uczestnicy ORKANIADY sprawdzili swoją wiedzę na temat życia i twórczości Władysława Orkana- patrona naszego Liceum . W czwartej edycji konkursu swoje reprezentacje wystawiły klasy: 1c1, 1d, 2b, 2a1, które walczyły o niezwykle atrakcyjną nagrodę główną- wycieczkę turystyczną w Gorce, sponsorowaną przez Radę Rodziców.


Konkurs składał się z 2 części. Pięcioosobowe zespoły, rozwiązując testy, krzyżówkę, odpowiadając na pytania, musiały wykazać się znajomością życia i twórczości Orkana i wiedzą na temat epoki, w której żył nasz patron. Druga część rywalizacji polegała na zaprezentowaniu wcześniej przygotowanych inscenizacji związanych z pisarzem.
Największą wiedzą i zdolnościami artystycznymi wykazali się uczniowie kl.1c1, którzy wyprzedzili kl.2b (2 miejsce) i 1d (3 miejsce). Wszyscy uczestnicy ORKANIADY otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy II i III miejsca nagrody książkowe. Zwycięska klasa 1c1 będzie podziwiać gorczańskie pejzaże na wycieczce turystycznej. Gratulujemy!
Konkurs przygotowany przez P. prof. Beatę Jonarską i P. prof. Sławomira Turkiewicza był doskonałą okazją , by uczniowie lepiej poznali życie i twórczość patrona naszego Liceum- „piewcy gorczańskiej ziemi”.
20 czerwca 2011

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content