Po 3 latach… „ rozstania nadszedł czas”

29 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas III, w którym wzięli również udział rodzice wyróżnionych „świadectwem z paskiem” abiturientów, Dyrekcja, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców i władze Starostwa Powiatowego.


Uczniowie klas III złożyli ślubowanie i przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom. Pan Dyrektor Stanisław Szewczyk w swoim przemówieniu podsumował osiągnięcia trzecioklasistów i życzył im sukcesów w maturalnych zmaganiach. W imieniu uczniów klas III wystąpiła Agnieszka Kawula, która zwróciła się do nauczycieli w słowach:
Giovanni Boccaccio napisał: „Nie ma szlachetniejszego uczucia niźli uczucie wdzięczności”. Dziś, w tym szczególnym dniu chcemy wyrazić Wam, Drodzy Profesorzy, naszą wdzięczność za przekazaną wiedzę, trud wychowania, za nieprzespane noce spędzone nad naszymi klasówkami, za wyrozumiałość, gdy nasze odpowiedzi nie były śpiewające, za to, że przez trzy lata po prostu byliście z nami. Cóż więcej powiedzieć? Wszystko, co dziś czujemy zamyka się w prostym słowie: DZIĘKUJEMY!
Następnie krótką część artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy IIIe, którzy wierszem i piosenką pożegnali swoich nauczycieli.
Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor Stanisław Szewczyk, Pan Starosta Jan Puchała i Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Piotr Kunicki wręczyli najlepszym uczniom, olimpijczykom i laureatom konkursów przedmiotowych nagrody książkowe i dyplomy, a najlepszym szkolnym sportowcom pamiątkowe statuetki.
Po części oficjalnej rodzice i nauczyciele udali się na poczęstunek, a uczniowie na ostatnie spotkanie z wychowawcami w swoich klasach.

Przed Wami, Drodzy Uczniowie, egzamin maturalny- sprawdzian Waszej wiedzy, umiejętności i dojrzałości. Wierzymy, że zdacie go na „szóstkę”!
29 marca 2011

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content