Energia jądrowa- konieczność czy fanaberia?

Pod takim hasłem przebiegała zorganizowana w naszym Liceum sesja popularnonaukowa, którą , pod kierunkiem nauczycieli fizyki – Pani Janiny Szewczyk i Pana Macieja Widomskiego – przygotowali uczniowie klas III o profilu matematycznym i biologicznym.

Tematyka sesji jest aktualna, bo dotyczy bezpieczeństwa energetycznego kraju w najbliższych latach. W Polsce planuje się wybudowanie elektrowni jądrowej. Ruszyła więc ogólnonarodowa dyskusja na te tematy. Społeczeństwo musi być świadome zalet i zagrożeń , jakie niesie ze sobą energetyka jądrowa. Społeczność szkoły włączyła się więc do debaty na ten, wzbudzający wielkie emocje, temat.
Sesję prowadzili uczniowie kl. 3a2- Anna Baczyńska i Wiktor Kawalec, a tematy przygotowali: Michał Dutka, Krzysztof Wikar, Jerzy Witek, Paweł Wojcieszak z kl.3a2 oraz Klaudia Piaskowa, Maciej Wójtowicz, Patryk Zwierczyk z kl.3c1 i Piotr Palka z kl.3c2.
W sesji uczestniczyły grupy uczniów i ich nauczyciele z Gimnazjum nr 2 i 3 z Limanowej, z Gimnazjum w Słopnicach oraz z Gimnazjum w Dobrej.
Na zakończenie sesji Pan dr Piotr Golonka, absolwent naszego Liceum, wygłosił referat o HOMREZIE RADIACYJNEJ.
10 listopada 2011

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content