Zwycięzcy ORKANIADY na wycieczce.

14 września 2011 roku, my – uczniowie klasy IIc1 wraz z opiekunami-Panią Profesor Joanną Oleksy i Panią Profesor Anną Dyląg- w ramach głównej nagrody zdobytej przez nas w konkursie ORKANIADA, wybraliśmy się na atrakcyjną wycieczkę sponsorowaną przez Radę Rodziców.

Rano, rozśpiewani i szczęśliwi, że nie trzeba iść do szkoły, wyjechaliśmy z Limanowej i kierowaliśmy się w stronę Starego Sącza. Na miejscu zwiedziliśmy klasztor sióstr klarysek, którego założycielką była św. Kinga, oraz mieliśmy okazję zobaczyć Ołtarz Papieski, na którym w 1999 r. papież Jan Paweł II kanonizował błogosławioną wówczas Kingę.
Następnie wyruszyliśmy w dalszą drogę, do Krynicy Zdroju. Tam wyjechaliśmy na Górę Parkową, gdzie mogliśmy podziwiać piękne widoki. Po powrocie z góry wybraliśmy się do pijalni wód mineralnych, a potem na spacer ulicami Krynicy.
Krynica Zdrój była ostatnim punktem naszej wycieczki, więc wkrótce wsiedliśmy do autobusu i wracaliśmy do Limanowej – szczęśliwi, że wygraliśmy tak wspaniałą wycieczkę, a zarazem smutni, że już się
14 września 2011

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content