Pożegnanie klas trzecich

25. kwietnia dla 210 uczniów klas trzecich po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek. Zwieńczeniem trzyletniej nauki w liceum były świadectwa ukończenia szkoły. Młodzież otrzymała je w trakcie uroczystości, na którą przybyli nauczyciele, wychowawcy, rodzice wyróżnionych „świadectwami z paskiem” uczniów oraz władze samorządowe.

Przeszliście most trzyletniej edukacji w liceum i dwunastoletniej szkolnej edukacji. Może jeszcze nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale jesteście już na drugim brzegu. Dzwonek szkolny już nigdy nie zabrzmi tak samo. Nie będzie rozmów z koleżanką z ławki. Nawet zadań domowych już nie będzie. To wszystko za Wami – mówiła młodzież klas drugich żegnająca starszych kolegów.

Były słowa podziękowań, radosne uśmiechy na wspomnienie zabawnych momentów ze szkolnego życia przypomnianych w filmowej sondzie, ale też łzy wzruszenia i żalu.

Słowa serdecznych życzeń na przyszłość skierowali do młodzieży: dyrektor szkoły Anna Mruk, starosta powiatu limanowskiego Jan Puchała, członek Zarządu Mieczysław Uryga i przewodniczący Rady Rodziców Leszek Król.

Wszyscy trzecioklasiści ukończyli szkołę, a połowa z nich uzyskała świadectwa z wyróżnieniem. Ich rodzice z dumą odbierali listy gratulacyjne. Nagrody otrzymali także laureaci olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz zwycięzcy zawodów sportowych.

„Uczniem się bywa, a człowiekiem nie przestaje się być” – to motto przyświecało tegorocznym absolwentom, którzy tradycyjnie złożyli też ślubowanie na sztandar szkoły, deklarując, że spełniając nakazy patrona szkoły będą „nade wszystko mieć charakter”!.
25 kwietnia 2014

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content