Odsłonięto pomnik Piłsudskiego na 100-lecie niepodległości

28 października 2018 roku odsłonięto pomnik Józefa Piłsudskiego, który stanął na Małym Rynku w Limanowej.

Postument jest formą uczczenia przez mieszkańców Limanowszczyzny obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasze Liceum również wniosło swój wkład finansowy w budowę pomnika.

Uroczystość odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego poprzedzona została mszą św. w Bazylice MBB w Limanowej, odprawioną w 100. rocznicę powstania Kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej jako pomnika Konstytucji 3 Maja. Następnie uczestnicy uroczystości wraz z delegacjami przemaszerowali z Bazyliki na Mały Rynek, gdzie odegrano hymn państwowy oraz hejnał miasta.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał prezes Stowarzyszenia Limanowianie w Stulecie Niepodległości Adam Lachcik w towarzystwie m.in. biskupa Andrzeja Jeża, konsul generalnej Węgier Adrienne Körmendy, burmistrza Władysława Biedy i przewodniczącej Rady Miasta Jolanty Juszkiewicz, a także lokalnych parlamentarzystów.

Po dokonaniu odsłonięcia pomnika delegacje (również z naszej szkoły) złożyły okolicznościowe wiązanki. Na dowód wkładu finansowego na cokole pomnika z prawej strony została wmontowana tabliczka z symbolem i nazwą naszego Liceum.

fotografia: http://www.miasto.limanowa.pl/

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content