Wszystko o zdrowym odżywianiu, czyli sesja naukowa pt. „Wiem, co jem”.

27.lutego w naszym Liceum odbyła się sesja naukowa dla gimnazjalistów pt. „Wiem, co jem”, przygotowana przez klasy 2d i 2e pod kierunkiem Pań Profesorek Joanny Oleksy i Barbary Kality.

Sesja spotkała się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów z  powiatu limanowskiego. Wzięli w niej udział uczniowie z : Gimnazjum nr 1 w Limanowej, Gimnazjum nr 2 w Limanowej,  Gimnazjum nr 3 w Limanowej, Gimnazjum w Dobrej, Gimnazjum w Przyszowej.

Uczniowie klas drugich z rozszerzoną nauką biologii i chemii przygotowali prezentacje przedstawiające zasady racjonalnego odżywiania  się, rolę poszczególnych pierwiastków, związków organicznych i nieorganicznych , a także wpływ wybranych produktów spożywczych (w tym napojów energetycznych, coca-coli, kawy, herbaty) na organizm człowieka. Mimo przerażających informacji o szkodliwości niektórych produktów, gimnazjaliści (z racji tłustego czwartku) degustowali pyszne pączki, bo, jak usłyszeliśmy podczas sesji, „odrobina przyjemności jeszcze nikomu nie zaszkodziła!”
27 lutego 2014

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content