Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada delegacja z naszej szkoły wzięła udział w uroczystości 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która odbyła się na limanowskim Rynku. Organizatorzy przygotowali m.in. inscenizację wjazdu Marszałka Józefa Piłsudskiego do Limanowej. Następnie wszyscy zebrani na Rynku, w uroczystym pochodzie przeszli pod Bazylikę Matki Boskiej Bolesnej, gdzie złożono kwiaty i wieńce pod Tablicą Katyńską. Uroczystość zakończyła msza święta w intencji Ojczyzny.

Kolejnego dnia – 12 listopada także w naszym liceum odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez Pana prof. Adama Dębskiego oraz wybranych uczniów z klas: 1a, 1d, 1e, 1g, 2d, 2c1, 2e oraz 3e. Młodzi artyści starali się przypomnieć o najważniejszych wydarzeniach i osobach związanych z przełomową datą odzyskania przez naszą ojczyznę suwerenności. Spotkanie było jednocześnie okazją do zastanowienia się nad tym, w jaki sposób pielęgnować niepodległość dzisiaj. Akademia zakończyła się apelem:
„Dzisiaj żyjemy w wolnym kraju. Mamy prawo się spierać i spieramy się. Spieramy się o sprawy błahe i sprawy podstawowe, o to, kto lepiej i mądrzej sprawuje władzę, kto bardziej troszczy się o gospodarkę i rozwój kraju, kto bardziej twórczy i wydajny, o podatki, stawki, o przeszłość i o przyszłość. Spierajmy się – to nasze prawo, to nasza wolność. Korzystajmy z niej, pamiętając, kim jesteśmy, co nas buduje i jaką wagę ma dla nas to, co wspólne i nas łączy. Szanując przeszłość nie utrudniamy sobie budowy przyszłości. Polska to normalność – to proste słowa, ale często dziś kwestionowane. Ojczyzna jest tu i teraz.”
11 listopada 2012

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content