Warszawa dała się polubić. Przedsięwzięcie MEiN „Poznaj Polskę”

W miniony weekend młodzież klasy 3B z naszego liceum w ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę” odwiedziła stolicę.

Trzydniowa wycieczka pokazała, że „Warszawę da się lubić”. Uczniowie mieli możliwość obcowania z kulturą, sztuką, poznawania historii i aspektów naukowych. Różnorodność zaplanowanych na trasie elementów pozwoliła trafić w zainteresowania każdego z uczestników wyjazdu.

Były więc lekcje historii i sztuki na trasie spaceru szlakiem historycznego zespołu miasta, na Zamku Królewskim i w Wilanowie, emocjonalna lekcja dotycząca Powstania Warszawskiego, spotkanie z nauką w aspekcie doświadczalnym w Centrum Nauki Kopernik oraz lekcja o szkole na wystawie czasowej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Bogata wiedza towarzyszącego młodzieży przewodnika pozwalała jeszcze lepiej poznać stolicę i jej niełatwą przeszłość wpisującą się w dzieje Polski. Wyjazd miał nie tylko wymiar edukacyjny, był też świetnym relaksem i okazją do integracji.

Wyjazd został dofinansowany ze środków MEiN. Koordynatorem projektu była Pani Jolanta Bugajska. Młodzieży towarzyszyła także Pani Anna Smaga-Trojanowska. To była piękna i bardzo pouczająca wyprawa!

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content