XVI Ogrody Poetyckie – wiosna słowa

Różne mogą być formy edukacji, może to być klasyczny wykład, ćwiczenia, doświadczenie, wycieczka terenowa i wiele jeszcze innych sposobów. Jedną z bardziej owocnych lekcji jest spotkanie twarzą w twarz z kimś, kto jest mistrzem w danej dziedzinie i chętnie chce się podzielić swoimi doświadczeniami.

Tak też było w miniony piątek 24 maja w I LO w Limanowej. Z tamtejszą młodzieżą licealną spotkali się poeci, literaci, tłumacze literatury oraz wykładowcy z krakowskich uczelni. Młodzież nie pozostała dłużna dobremu słowu i pod skrzydłami Jolanty Bugajskiej przygotowała ciekawą i oryginalną wizję swojego postrzegania poezji. Złożyły się na nią własne interpretacje wierszy i piosenek w wykonaniu Zosi Długosz, Krzysztofa Chudego i Sandry Duplak. 

Poeci i pisarze czytali swoje wiersze i inne formy literackie aż po teksty satyryczne włącznie. Te ostatnie autorstwa Andrzeja Dębkowskiego – redaktora „Gazety Kulturalnej”- wzbudziły salwy śmiechu. Miło został przyjęty Wietnamczyk Lam Quang My mieszkający w Polsce od wielu lat, który nie tylko jest poetą, ale również tłumaczem polskich klasyków na język wietnamski. Miejscowych twórców reprezentowała Kasia Raczek oraz Marek Stępień i  Marek Dudek. To oni są również realizatorami idei Poetyckich Ogrodów w ostatnich kilku latach. 

Dyrektor I LO Anna Mruk zaprosiła twórców na kolejne spotkania, bo atmosfera, która się wytworzyła była niezwykle miła ale również swobodna i dająca obu stronom satysfakcję!
 – Żal było się rozchodzić, bo zamiast sztywnego spotkania usiedliśmy jak w kawiarence: przy kawie i ciastku i już po chwili wytworzyła się ciepła atmosfera. Kolejni autorzy w swoich różnorodnych utworach rozganiali nudę! Żal było się rozstać – komentowali uczniowie I LO w Limanowej.

Marek Dudek – współorganizator Ogrodów Poetyckich

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content