JĘZYK ŻYCIA = JĘZYK SERCA

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy! Bestsellerowa książka autorstwa wybitnego amerykańskiego psychologa Marshalla B. Rosenberga, która pozwoli nam uniknąć konfliktów i przemocy.

Autor książki, po wieloletnich doświadczeniach jako psycholog i mediator, przedstawia historie swoje i klientów. Pokazuje, jak bardzo możemy wzbogacić nasze kontakty z innymi i samym sobą. W książce znajduje się wiele ciekawych informacji o emocjach i komunikacji z innymi ludźmi, ale również o tym, jak lepiej wyrażać siebie, aby inni potrafili nas w pełni zrozumieć.

„Przyczyną szukania w kimś błędu jest zawsze własna niezaspokojona potrzeba. Inaczej mówiąc, jeśli odczuwam złość i zaczynam wypowiadać opinie na temat innych osób, mogę to potraktować jako wartościową wskazówkę pomagającą mi w identyfikacji własnych potrzeb.”

Marshall B. Rosenberg – człowiek, który miał wizję i odwagę, aby zgodnie z tą wizją żyć. Twórca Nonviolent Communication (NVC) – Porozumienie bez Przemocy (PBP). Psycholog kliniczny o ogromnym doświadczeniu praktycznym, mediator i ojciec czwórki dzieci. Wierzył i doświadczył, że życie w harmonii z innymi oraz samym sobą jest możliwe. Uczył, jak rozmawiać z ludźmi i był przekonany o tym, że możliwa jest zmiana społeczna, że świat może iść w stronę pokoju, współpracy, wzajemnego szacunku i zrozumienia.

Życzę miłej lektury! – Magdalena Florek kl. 1E

Opieka merytoryczna: Zofia Ociepka
4 marca 2021

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content