Radek Kotarski – WŁAM SIĘ DO MÓZGU

utor książki – Radek Kotarski – przestudiował setki książek i artykułów o metodach nauki, żeby zaraz po tym wypróbować wszystkie i sprawdzić, które z nich są najbardziej efektywne.

Przez pół roku testował na sobie różne techniki, ucząc się od podstaw języka szwedzkiego, z którym nigdy w życiu nie miał głębszej styczności, tak aby finalnie posługiwać się nim bez żadnych problemów. Eksperyment nie był łatwy, ponieważ już od samego początku Radek nie wiedział, jaki język obcy będzie musiał opanować. Na jego kanale YouTube Polimaty dostępny jest film pt. COŚ PRZED WAMI UKRYWAŁEM, w którym pokazuje, w jaki sposób wyglądało losowanie języka użytego w przeprowadzonym doświadczeniu, dzieli się swoimi przemyśleniami na ten temat oraz opowiada, dlaczego warto wiedzieć, jak się uczyć.

Jestem przekonany, że niezależnie od wrodzonych zdolności możemy uczyć się czegokolwiek chcemy w przyjemny i skuteczny sposób. Najważniejsze jest jednak, aby zacząć od nauczenia się, jak należy… się uczyć. Tylko wtedy będziemy mogli oszczędzać czas i siły, a wiedza lub umiejętności zostaną z nami na dłużej. Przy tym musimy zapomnieć o starych nawykach, które skutecznie robią tylko jedno – zniechęcają do przyswajania jakichkolwiek informacji. Czas wykorzystać zdobycze nauki w dziedzinie uczenia się oraz pamięci i raz na zawsze zmienić to, jak zapamiętujemy! – pisze Radek Kotarski

W swoim dziele Radek Kotarski przedstawia wszystkie treści w przystępny, logiczny i merytoryczny sposób, dzięki czemu lektura jest odpowiednia dla osób w każdym wieku – nieważne czy jest się uczniem, który chce zdobyć dobrą ocenę, czy pracownikiem, który musi nabyć nową umiejętność, żeby dostać wymarzony awans. Książka jest napisana w ciekawy i niekonwencjonalny sposób, a rozdziały zawierają podsumowania, co pomaga w poukładaniu treści w głowie, dzięki czemu po jakimś czasie można bez problemu wrócić do którejś z metod, aby ją sobie przypomnieć, bez konieczności czytania od nowa całości.

Po przeczytaniu i przetestowaniu podanych w tej publikacji metod, mogę z czystym sumieniem polecić ją wszystkim osobom chcącym poprawić skuteczność swojej nauki.

Życzę ciekawej lektury! – Weronika Pażucha
Opieka merytoryczna- Pani Zofia Ociepka
15 września 2020

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content