9 luty – Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

W Polsce  tysiące szkół, instytucji, fundacji podjęło szereg akcji mających na celu zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych. Również nasze Liceum włączyło się w działania na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu.

Hasło tegorocznej akcji to: „Lepszy Internet zależy od Ciebie!” Podczas obchodów DBI  zorganizowano spotkania uczniów klas I z przedstawicielem Policji  Panią Iwoną Pawlik, podczas których uczniowie obejrzeli bardzo ciekawy filmik  pt. „ Na zawsze” o zagrożeniach jakie niesie ze sobą facebook. Ponadto Samorząd Uczniowski przygotował gazetki informacyjne, a uczniowie klas I plakaty promujące „ Lepszy Internet”.

Każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie nie tylko użyteczny, ale i bezpieczny. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.  Działania podjęte w tym dniu w naszym Liceum miały na celu uświadomić uczniom  potencjał sieci, który można wykorzystać w edukacji, kontaktach z rówieśnikami i dla twórczej rozrywki, oraz zagrożenia wynikające z użytkowania Internetu.

9 lutego 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content