ASKA zaprasza!!!

Nie wiesz co to?…. Przeczytaj koniecznie! Witajcie uczniowie i uczennice Orkana! Ta informacja jest właśnie dla Was!

Co?

Amatorski Szkolny Klub Artystyczny. Innowacja, która ma połączyć ludzi z pasją – tych, którzy mają coś wspólnego z muzyką, teatrem, pisaniem, dekorowaniem, tańcem, ale również tych, którzy nie mają wspólnego nic, a chcieliby mieć.

Kto?

Julka jestem, hej! JZ 2G, może mnie kojarzycie, bo w tamtym roku z mnóstwem wspaniałych ludzi robiliśmy przedstawienie na Dzień Nauczyciela, Jasełka czy Dzień Języków Obcych, a ja tam gdzieś ciągle kręciłam się wokół. Mówię Wam – cudowna sprawa robić takie rzeczy.

I w te wakacje pomyślałam: „Czemu by tego nie robić regularnie, ale w mniejszym chaosie?” A teraz jeszcze lepiej – robić to pod okiem kogoś, kto jest bratnią artystyczną, ale jeszcze znacznie bardziej doświadczoną duszą? Znacie panią mgr Annę Trojanowską? Ona podjęła się tego wyzwania!

Po co?

Właśnie po to, żeby osoby takie, jakie występowały przed Wami w tamtym roku (a także te, które po cichutku pracowały na zapleczu, na przykład przy dekoracjach) mogły się rozwijać. Oczywiście, jesteśmy w szkole, dlatego nazywamy się klubem amatorskim. Ktoś czasem przyjdzie, opowie coś nowego. Sami mamy i macie co pokazać – klucz w tym, by zbierać się i działać, ucząc się od siebie nawzajem. Wielka sieć kreatywności, oryginalności i pasji, wszystko to od chętnych ludzi, którzy wstąpią do klubu. Czy to nie fantastyczne?

Jak?

Właściwie jakby to miało wyglądać? Spotykamy się w grupie nieznających się do końca ludzi i… co robimy?

W załączniku macie przykładowy program, w wersji bardziej formalnej i oficjalnej. Podkreślam słowo przykładowy, bo wszystko zależy od Was. Chcemy występować, ale chcemy też mieć regularne zajęcia, na których zdobędziemy wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim będziemy się dobrze bawić.

Kiedy?

Przeanalizować tyle planów lekcji i znaleźć wspólny termin – to niemal niemożliwe. Nie chodzi o to, by włóczyć się do szkoły w sobotę, czy zostawać w niej po lekcjach do tak późna, że ostatni autobus zdąży już nam odjechać.

Propozycja terminów zajęć: jedne we wtorki rano (głównie dla klas drugich, tzw. „trzonu grupy”) i drugie w piątki na 9 lekcji. Liczymy tu na Was, pierwszacy – chcemy Was poznać i zobaczyć, jakie talenty przynieśliście ze sobą. Oferta aktualna też dla klas trzecich – wiemy jak jesteście obciążeni, ale drzwi są otwarte!

Oprócz tego, 15-minutowe przerwy, 2-3 razy w tygodniu – głównie dla podgrupy muzycznej. Systematyczność to podstawa, a jeżeli będziecie mogli zostawić gdzieś instrumenty i ćwiczyć regularnie, wszystko jest do zrobienia, prawda?

I ważna uwaga – tutaj przewodzić Wam będzie doświadczona w takim oto przewodzeniu Natalia Czechowska. Zaufajcie jej inwencji i talentowi, a każdy kawałek wyjdzie jak należy, a nawet lepiej!

Co możesz zrobić?

Zdecydowanie poinformować nas, jeżeli jesteś chętny do współpracy! J
W bibliotece znajduję się lista, na której wpisujesz swoje imię, nazwisko, klasę i co chciałbyś robić najbardziej. Lista ta potrzebna jest przede wszystkim do spraw organizacyjnych, by dodać Was do grupy na Facebooku i by po prostu wiedzieć, jak Was znaleźć.

Mam nadzieję, że przepływ informacji będzie płynny i dla każdego chętnego znajdzie się coś do zrobienia. Nawet jeżeli chciałbyś zaangażować się jednorazowo – drzwi są szeroko otwarte!

Dopiero się rozkręcamy, ale jedno jest pewne – bez Was- ludzi, na pewno nie ruszymy dalej. To co? Czas stworzyć genialne wspomnienia na lata!

Amatorski Szkolny Klub Artystyczny ASKA
Julia Niemiec oraz Zdeterminowani & Spontaniczni
Pod opieką mgr Anny Trojanowskiej

Zobacz program Amatorskiego Szkolnego Klubu Artystycznego>>
21 września 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content