Boże Narodzenie na żywo

Świąt Bożego Narodzenia nie można sobie wyobrazić bez kolędowania. Ta tradycja jest kultywowana również przez nasze Liceum. 14 grudnia odbył się XXI Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Warto podkreślić, że w tym roku swoje talenty prezentowała rekordowa liczba uczestników. W świąteczny nastrój wprowadziły nas występy 10 zespołów, liczących w sumie prawie 300 osób!

Umiejętności wokalno – instrumentalne uczniów, a także ogólne wrażenie artystyczne (strój, choreografia) oceniało jury w składzie:

–  Pani Wicedyrektor: Sylwia Stelmach
– ks. Krzysztof Czyżowski
– Pani Dorota Smoter
– oraz gość specjalny, absolwent naszej szkoły, a obecnie organista w parafii w Starym Sączu pan Maciej Liszka.

            Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury udało się na naradę. Decyzja była niezwykle trudna ze względu na wyjątkowo wysoki poziom prezentowany przez tegorocznych uczestników konkursu. Po długich dyskusjach, komisji udało się ostatecznie wyłonić „najlepszych z najlepszych”.

I miejsce zajął zespół „Górole i Górolki” z klasy 1D z wychowawczynią p. Lucyną Wójtowicz, który wykonał pastorałkę pt. „Kolęda góralska” i zachwycił wszystkich nie tylko śpiewem, ale także przepiękną bożonarodzeniową oprawą występu.

II miejsce przyznano uczniom z zespołu „Jacy Tacy” za kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Trzeba przyznać, że członkowie zespołu zaprezentowali się naprawdę profesjonalnie, zarówno pod względem wokalnym, jak i instrumentalnym.

III miejsce zdobyli uczniowie z klas I, II i III, którzy wystąpili pod nazwą „Stara Bida” i wykonali kolędę „Jezusa narodzonego”. Piękne brzmienie chóru w połączeniu z grą na różnych instrumentach muzycznych zrobiło ogromne wrażenie na jury oraz publiczności.

Komisja konkursowa przyznała wyróżnienie „Butom pełnym barszczu”, czyli klasie 3B za wspaniałe wykonanie kolędy „Pastuszkowie bracia mili”. Grą na skrzypcach uświetniła występ wychowawczyni klasy p. Agata Liszka.

            Organizatorem Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek była po raz kolejny pani Aneta Kulig, a nagrody dla wszystkich uczestników ufundowała Rada Rodziców.

            Warto podkreślić, że atmosfera podczas konkursu była nie tylko niezwykle świąteczna, ale przede wszystkim bardzo rodzinna. Wszystkie zespoły zaprezentowały się naprawdę wspaniale, a wielu uczniów objawiło swoje talenty muzyczne.

 Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, co cieszy również nas- organizatorów-  bo świadczy o tym , że  do „Orkana” chodzą wielce utalentowani młodzi ludzie. Serdecznie Wam gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny przegląd bożonarodzeniowych talentów muzycznych i wokalnych uczniów naszej szkoły.
14 grudnia 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content