Dar Pani Zofii Wójtowicz – Wiśniewskiej

W dniu 19.10.2016 r. w gabinecie dyrektora szkoły nastąpiło przekazanie bardzo wartościowych, starannie gromadzonych i opracowywanych przez wiele lat materiałów dotyczących historii szkoły, byłych profesorów oraz losów znamienitych absolwentów naszego Liceum.

Te niezwykle cenne dla szkoły materiały własnego autorstwa przekazała absolwentka rocznika 1951 Pani Zofia Wójtowicz – Wiśniewska w obecności byłego nauczyciela fizyki oraz wieloletniego wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 Pana Stanisława Ociepki.

Pani Zofia to zasłużona  nauczycielka  języka polskiego, która przez kilka lat aktywnie współpracowała z pismem ”Echo Limanowskie”,  publikując na jego łamach bardzo ciekawe artykuły i wspomnienia o pedagogach, kapłanach, absolwentach I LO. Pani Wiśniewska  wpisuje się swoimi osiągnięciami w poczet zasłużonych absolwentów naszego Liceum . Jest laureatką Nagrody Fundacji im. Władysława Orkana. Otrzymała też tytuł Honorowego Obywatela Miasta Limanowa za całokształt pracy dla środowiska.

Społeczność  I LO składa serdeczne podziękowania Pani Zofii Wójtowicz – Wiśniewskiej, zapewniając o pielęgnowaniu i przekazywaniu rocznikom wstępującym  do szkoły bogatej i chlubnej tradycji naszego Liceum wzbogaconej osobistymi wspomnieniami autorki oraz innych absolwentów „Orkana”. 
19 października 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content