Dzień Języków Obcych 2014

Jak co roku 21 marca, wraz ze świętowaniem pierwszego dnia wiosny, obchodziliśmy w naszym Liceum Dzień Języków Obcych. Imprezie przyświecały słowa: „Języki obce nie są nam obce.” Był to również Dzień Otwarty dla uczniów gimnazjów, którzy mieli okazję przyjrzeć się nie tylko temu, jak pracujemy, ale też jak się bawimy.

Uczniowie klas pierwszych i drugich pod opieką pana  profesora Macieja Mizgały przygotowali program rozrywkowy, nie zapominając jednak o walorach wychowawczych i edukacyjnych. Spotkanie  uczniów i nauczycieli oraz przybyłych w tym dniu do naszej szkoły gimnazjalistów rozpoczęło się od przywitania  w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i francuskim. W dalszej części przedstawione zostały materiały informacyjne o różnych językach świata, pracy tłumacza oraz stereotypach na temat naszych europejskich sąsiadów.

Nie obyło się również bez elementów humorystycznych i rozrywkowych. Tu największe brawa otrzymała grupa taneczna oraz uczniowie, którzy przedstawili  skecz pt. „Lekcja języków obcych.” Wiele zabawy dostarczył konkurs na prezentację łamańców językowych w trzech językach: angielskim, niemieckim i francuskim, oraz prezentacja najdłuższego słowa w języku niemieckim.

Uczniowie klas pierwszych mieli okazję stanąć w szranki w drużynowym turnieju dotyczącym wiedzy na temat flag, hymnów narodowych i pochodzenia wyrazów w różnych językach, a tuż przed rozpoczęciem programu rozrywkowego przeprowadzony został quiz językowy dla klas drugich.

Na zakończenie ogłoszono zwycięzców w konkursie na najzabawniej przebraną klasę. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy 1A , którzy zaprezentowali się w strojach … „kujonów”. Pani Dyrektor wręczyła  nagrody  triumfatorom przeprowadzonych konkursów i quizów. W atmosferze radości , zabawy i w typowo wiosennych nastrojach spędziliśmy ten wyjątkowy dzień.
21 marca 2014

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content