DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ORKANIE

Jak co roku o tej porze obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Tym razem impreza zbiegła się Targami Edukacyjnymi, których gospodarzem było nasze Liceum. 17 marca szkolne korytarze zapełniły się setkami gimnazjalistów, którzy mogli poznać oferty edukacyjne szkół z powiatu, zwiedzić nasze Liceum i poczuć jego wyjątkową atmosferę.

Organizatorkami tegorocznych obchodów Dnia Języków Obcych były panie Joanna Wójtowicz, Marta Młynarczyk i Joanna Niepokój. Z okazji tego święta już kilka dni wcześniej zostały przeprowadzone konkursy, w których uczestniczyli przedstawiciele niemal wszystkich klas. Uczniowie zmierzyli się z trudnościami ortograficznymi,  pisząc dyktanda z języka angielskiego i niemieckiego, a w zorganizowanych dla nich konkursach wykazali się znajomością  krajów angielsko- i niemieckojęzycznych.

Klasy pierwsze otrzymały zadanie udekorowania szkoły plakatami przedstawiającymi wybrane kraje, a wykonane prace przyozdobiły korytarz i hol szkoły. Uczniowie klas trzecich przygotowali na ten dzień przekąski inspirowane kuchnią różnych europejskich krajów.

Finał imprezy, który nastąpił 17 marca, obfitował w liczne atrakcje. Klasy I i II wzięły udział w konkursie na najlepsze przebranie. Okazało się, że i w tym roku nasi uczniowie wykazali się wyjątkową pomysłowością i fantazją. Na korytarzach można było się natknąć na grupę polityków, różnego rodzaju zwierzęta,  plażowiczki już gotowe do wakacyjnego odpoczynku, a nawet na słomianego Chochoła wprost z dramatu Wyspiańskiego.

Na zakończenie szkolnego święta języków obcych młodzież wraz z nauczycielami zebrała się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć program artystyczny. Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia była sztuka teatralna w języku angielskim według autorskiego scenariusza oraz w reżyserii uczennicy klasy 1G Julii Niemiec pt. „The Disney Prince”. Zespół aktorów przedstawił w zabawny i bardzo profesjonalny sposób bohaterów najbardziej znanych filmów Disneya oraz uświadomił widzom, że księcia z bajki  nie trzeba szukać w świecie fantazji, ponieważ często można go znaleźć tuż za rogiem.

Julia wraz z koleżankami i kolegami pracowała nad spektaklem od kilku miesięcy, a wysiłek włożony w przygotowanie tego pełnego humoru widowiska został nagrodzony gromkimi brawami i owacją na stojąco. Opiekunem grupy teatralnej była pani Marta Młynarczyk.

Po przedstawieniu uczennice klasy 3G i 1A zaprezentowały muzyczny montaż.

Klaudia Szubryt  zaśpiewała niemiecki przebój „Pendel”, Justyna Plata zaprezentowała francuską piosenkę „ Derniere danse”, Aleksandra Semerda wykonała angielski utwór  The Climb” , a Dorota  Banaś z klasy 1A porwała słuchaczy francuskim hitem „ Si jamais j’oublie”.

Na zakończenie uczniowie mogli obejrzeć,  jak ich koleżanki i koledzy zmagają się z różnorodnymi „łamańcami językowymi” oraz poznać zwycięzców konkursów, którym pani dyrektor Anna Mruk wręczyła nagrody.

Konkurs na najlepsze przebranie:
I miejsce – klasa 2E i 2G
II miejsce – klasa 2D i 1D

Konkurs wiedzy o krajach angielsko- i niemieckojęzycznych:
Natalia Lupa, Kacper Banach i Paweł Śliwa z klasy 2E

Dyktando:
Język angielski: Julia Niemiec 1G
Język niemiecki: Justyna Kołodziej 2B
17 marca 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content