Idziemy do Ciebie, prowadź nas do Boga…

Hasło tegorocznego odpustu w Sanktuarium pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej przyświecało też naszej szkolnej pielgrzymce. 19 września wyruszyliśmy do bazyliki, by pokłonić się Limanowskiej Pani i prosić o łaski potrzebne w rozpoczętym niedawno nowym roku szkolnym.

Kazanie wygłosił nasz katecheta- ks. Sylwester Brzeźny . Wielu z nas na długo w pamięć zapadną słowa wypowiedziane przez księdza  do zgromadzonej w kościele młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z Limanowej oraz ich nauczycieli i wychowawców: Pan Jezus pozwala nam stawać pod swoim krzyżem i wpatrywać się w jego kształt! Ale na ten krzyż możemy spojrzeć inaczej: powinniśmy zobaczyć drugą stronę krzyża, gdzie jest miejsce na nasze ręce i nasze nogi… Maryja z Limanowskiej Piety to Matka dająca nam Syna! Naszym zadaniem jest tylko otworzyć drzwi naszych serc!

50. rocznica Koronacji Cudownej  Figury Matki Boskiej Bolesnej oraz 70.rocznica powstania naszego Liceum była okazją do ufundowania przez dyrekcję , nauczycieli i pracowników I LO dziękczynnego wotum wykonanego ze srebra, na którym wygrawerowano tekst:

Wotum dziękczynne za matczyną opiekę,
liczne łaski, dar nauki i wiedzy,
powołania kapłańskie oraz zakonne
od Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników
I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej.
Maryjo, w Roku Miłosierdzia,
jubileuszu 50- lecia koronacji Cudownej Figury i 70- lecia I LO
przyjmij nasz trud i oddane serca.
Błogosław nam, Pani Limanowska

Wotum zostało umieszczone w prezbiterium Limanowskiej Bazyliki jako świadectwo naszej wiary i zawierzenia  Jezusowi i Jego Matce.
19 września 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content