Jednego dnia – mumie, renesans, mistrz sceny i telewizja

Jednego dnia zwiedzaliśmy Kraków, obejrzeliśmy rewelacyjny spektakl z mistrzem Jerzym Trelą w roli głównej i wystąpiliśmy w telewizji.

6 listopada klasa 1G o profilu humanistycznym ruszyła na wycieczkę programową do Krakowa szlakiem starożytność-renesans. Zwiedzanie zaczęliśmy się od Muzeum Archeologicznego i pasjonujących wystaw: „Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski” oraz „Bogowie starożytnego Egiptu”. Kolejnymi punktami wyprawy były krakowskie zabytki: Kościół Dominikanów, Kościół św. Anny, Collegium Maius oraz Kościół Mariacki. Dzięki naszej przewodniczce te miejsca naprawdę nas zafascynowały. Popołudnie należało do miłośników teatru – najpierw zwiedzaliśmy Teatru im. Juliusza Słowackiego, a następnie w Małopolskim Ogrodzie Sztuki obejrzeliśmy nowatorski spektakl „Kto wyciągnie kartę wisielca, kto błazna” na podstawie „Króla Leara” Williama Szekspira z Jerzym Trelą w roli głównej. Wydarzeniem dnia był też niespodziewany występ naszej klasy w TVN24. Stanowiliśmy co prawda raczej tło, ale zawsze to telewizyjny debiut!

Na koniec niezwykle celny komentarz autorstwa Joanny Czernek o naszej wycieczce: „Jakie to proste – jednego dnia oglądać mumie egipskie sprzed 3 tys. lat, podziwiać dzieła renesansowe sprzed pięciuset lat, patrzeć na mistrza sceny teatralnej i załapać się do telewizji”.

Organizatorkami wycieczki programowej klasy IG były: wychowawczyni Marta Młynarczyk i polonistka Jolanta Bugajska.
6 listopada 2015

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content