Koniec roku szkolnego- czas podsumowań…

ar lejący się z nieba daje znać- czas kończyć naukę i rozpocząć upragnione wakacje. Ale zanim, jak napisał Julian Przyboś, „na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie”, odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016.

Najpierw w Bazylice Limanowskiej podziękowaliśmy Bogu za owocny rok nauki i pracy, a następnie w sali gimnastycznej pani dyrektor Anna Mruk podsumowała osiągnięcia poszczególnych klas i indywidualne sukcesy uczniów.

Najwyższe średnie ocen uzyskały klasy:

1D – 4,88

1C – 4,66

2B – 4,63

1B – 4,58

1A – 4,52

Najwięcej świadectw z paskiem wręczono w klasach: 1D- 27, 1B- 19, 1C- 18, 1G i 2G – 15.

Najwyższe średnie ocen uzyskali uczniowie:

  1. Piotr Kotara z kl. 2A – 5,60
  2. Bartosz Ociepka z kl. 2A – 5,50
  3. Marta Grybel z kl. 2E – 5,44
  4. Marlena Leśniak z kl. 2E – 5,44
  5. Łukasz Wielowski z kl. 2E – 5,44
  6. Magdalena Dębska z kl. 1D – 5,38
  7. Katarzyna Szewczyk z kl. 1D – 5,38
  8. Agnieszka Marcisz z kl. 2C – 5,33
  9. Paulina Kaleta z kl. 1D – 5,31
  10. Anita Więcek z kl. 1D – 5,31

Ten rok szkolny był rekordowy pod względem ilości uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Było ich aż 167.

Najwyższą frekwencją mogą się pochwalić klasy: 1C- 95% , 1D-94% i 2B- 94%.

Pani dyrektor Anna Mruk serdecznie podziękowała tym uczniom, którzy rozsławiali nasze Liceum, osiągając sukcesy w olimpiadach przedmiotowych na szczeblu centralnym.

Nagrodzeni zostali:

Piotr Kotara z kl. 2A– laureat ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” i Krzysztof Piaskowy z kl. 2A – finalista tejże olimpiady  z przedmiotu fizyka, których przygotowywał mgr Mariusz Mrózek.

Monika Czyżycka z kl.2B– finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego – opiekunem uczennicy był ks. Marcin Baran.

Krzysztof Jasica z kl.2G- laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej z historii „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531–1683. Od Obertyna do Wiednia”. Ucznia przygotował do olimpiady mgr Adam Dębski.

Artur Orzeł z kl.2G– finalista Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”, którego opiekunem była mgr Anna Trojanowska.

Nagrodę specjalna za wybitne osiągnięcia w dziedzinie aktorstwa i sztuki słowa otrzymała Julia Niemiec z kl.1Gpodopieczna  mgr Jolanty Bugajskiej i mgr Marty Młynarczyk.

Słowa uznania skierowała pani dyrektor do 19. uczniów, którzy w tym roku szkolnym nie opuścili ani jednej godziny nauki.

Na koniec podziękowała też członkom Samorządu Uczniowskiego, którzy w tym roku skończyli pracę, a swoim zaangażowaniem wnieśli wiele dobra w życie szkolne.

Ustępujący z funkcji przewodniczącego SU Stefan Postrożny podziękował wszystkim za współpracę i życzył następcom wielu pomysłów i satysfakcji z pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

Na koniec pani dyrektor Anna Mruk, zwracając się do uczniów, powiedziała: „Życzę wam pięknych,  słonecznych wakacji, bo swoją ciężką pracą zasłużyliście na nie”.

Uczniowie kl. 2G, pod kierunkiem mgr Marii Szumilas, przygotowali krótką część artystyczną. Przedstawili „Wakacyjny przewodnik kulturalny” , rekomendując ciekawe wydarzenia w dziedzinie filmu, teatru, literatury, koncertów muzycznych i festiwali, które odbędą się w letnich miesiącach.

Drodzy Uczniowie! Życzymy Wam udanych wakacji i… do zobaczenia we wrześniu!
4 czerwca 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content