Nasi uczniowie w „Chmurze”

15 grudnia w Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie odbyła się konferencja „Małopolska Chmura Edukacyjna- Technologie Informacyjno- Komunikacyjne (TIK) w edukacji”, w której wziął udział uczeń naszego Liceum Szymon Sułkowski.

Celem konferencji była prezentacja innowacyjnej metody przekazywania wiedzy, która służy podniesieniu poziomu i jakości kształcenia w szkołach, oraz przybliżenie osiągnięć naukowych uczelni przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych.

Konferencja była też okazją do uhonorowania uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w trakcie warsztatów letnich. Wyróżnienie za najwyższe wyniki z chemii otrzymał Szymon Sułkowski z klasy 2D- uczeń pani prof. Joanny Oleksy.

Małopolska Chmura Edukacyjna to strategiczne przedsięwzięcie Województwa Małopolskiego. Jest to największy regionalny projekt edukacyjny w Polsce, który współtworzą najważniejsze uczelnie krakowskie: AGH, PK, UJ, UP, UEK, UR oraz 24 tysiące uczniów i 2600 nauczycieli ze 130 szkół ponadgimnazjalnych.

W ramach MCHE organizowane są warsztaty online, koła naukowe online, wyjazdy na uczelnie oraz warsztaty letnie i weekendowe. Dodatkowym atutem projektu są wysokie nakłady na sprzęt multimedialny i oprogramowanie.

Nasze Liceum bierze udział w tym projekcie od roku 2014.
15 grudnia 2017

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content