Nasi uczniowie wędrowali śladami starożytnych i średniowiecznych miejsc obronnych w Beskidzie Wyspowym

Wraz z początkiem listopada w naszym Liceum ruszyły warsztaty, w których udział wzięły klasy 1G i 2G. Celem było zapoznanie młodzieży ze średniowiecznymi miejscami obronnymi znajdującymi się w najbliższej okolicy.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach terenowych, na których poznali metody pracy archeologicznej. Badali tereny średniowiecznych grodzisk w Szczyrzycu i Słupi. Następnie w formie prezentacji młodzież miała okazję zobaczyć prawdopodobny  wygląd zwiedzonych miejsc. Na podstawie zgromadzonych materiałów klasy wykonały makiety w skali 1:100 szczyrzyckiego grodu oraz gródka stożkowatego w Słupi, które pokazują hipotetyczny wygląd tych budowli w XIII wieku.

Zwieńczeniem warsztatów była wystawa pt. ,,Śladami starożytnych i średniowiecznych miejsc obronnych w Beskidzie Wyspowym”, zorganizowana przez Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej oraz Polskie Towarzystwo Historyczne. Otwarcie wystawy miało miejsce 29 listopada, a owoc pracy uczniów wraz ze zgromadzonymi oryginalnymi eksponatami będzie można oglądać do 31 stycznia 2017 roku.
29 listopada 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content