Nasz udział w akcji Zryw Wolnych Serc

W środę 1 czerwca uczniowie naszej szkoły z klasy 1G wraz z opiekunami wzięli udział w niecodziennym happeningu „Limanowski Głos Profilaktyki” promującym profilaktykę uzależnień.

  Obchody rozpoczęły się „Marszem profilaktycznym”.  Młodzież przeszła ulicami  miasta, niosąc transparenty z hasłami promującymi „ Modę na życie bez uzależnień”. Uczestnicy happeningu dotarli do Parku Miejskiego w Limanowej, gdzie odczytano  odezwę społeczności PaT :  „ Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy jego rytm we wspólnym ZRYWIE WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed przemocą i uzależnieniami. Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo”.

  Punktualnie o godzinie 12.00 nastąpiła kulminacja wydarzenia „ Zryw wolnych serc”– gest realizowany w tym samym czasie i formie na terenie całego kraju, polegający na położeniu prawej dłoni na sercu i wybijaniu przez 60 sekund jego rytmu.

  Podczas happeningu miały miejsce różne atrakcje, m.in. spektakl profilaktyczny, inscenizacja „ Przestańmy biec”, oraz występy: zespołu wokalno- instrumentalnego ,,Consonans” z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej oraz sekcji tanecznej Towarzystwa Gimnastycznego Sokół – Myślenice.

  Ponadto  uczniowie zwiedzili stoiska profilaktyczne,  przy których mieli możliwość obserwowania pokazów technik kryminalistycznych i spróbowania swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Zainteresowani mogli przeprowadzić badanie tlenku węgla w wydychanym powietrzu i  przejść tor przeszkód z alkogoglami i narkogoglami.

  Happening realizowany był w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” pn. „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” oraz kampanii „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu” w ramach projektu „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

Organizatorami wydarzenia byli Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Limanowej i ZS nr 1 w Limanowej, przy współpracy z samorządami, LDK, Auto Moto Klubem i Komendą Powiatową Policji.
1 czerwca 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content