Nasz udział w Limanowskim Głosie Profilaktyki 2018

29 maja uczniowie naszej szkoły pod opieka Pana Tomasza Kity i pani Kingi Janczy wzięli udział w Limanowskim Głosie Profilaktyki. To już kolejna edycja tego wydarzenia, które w tym roku miało miejsce w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku.

Młodzież miała okazję wysłuchać wykładu pt.: „Nowe narkotyki – skutki zażywania i zagrożenia”, który wygłosił asp. sztab. Robert Bretner z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Punktem kulminacyjnym akcji, tradycyjnie o godzinie 12.00, był „Zryw Wolnych Serc”, czyli apel realizowany w tym samym czasie i formie na terenie całego kraju, polegający na położeniu prawej dłoni na sercu i wybijaniu przez 60 sekund jego rytmu. Ten gest  to symbol promowania życia wolnego od uzależnień.

Podczas happeningu miały miejsce różne atrakcje: strażacki pokaz gaszenia pożarów cieczy, prezentacja sprzętu hydraulicznego do cięcia wraków samochodów podczas wypadków drogowych, pokaz symulatora dachowania, pokaz broni oraz wyposażenia żołnierza Wojska Polskiego. Można było również wykonać badanie poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz przejść tor przeszkód z alkogoglami lub narkogoglami.

Tegoroczny „Limanowski Głos Profilaktyki” realizowany był w ramach projektu Komendy Głównej Policji, „Profilaktyka a Ty”, kampanii „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”, w ramach projektu „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” oraz kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie Bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Wydarzenie to objęte było honorowym patronatem Starosty Limanowskiego Jana Puchały.
29 maja 2018

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content