Nasze Liceum wśród najlepszych!!!

Jak podaje Dziennik Polski w artykule „Szukasz dobrego liceum? Wiemy, które szkoły najlepiej uczą”, nasze liceum znalazło się na trzecim miejscu w regionie, składającym się z czterech powiatów, w rankingu, który powstał w oparciu o najnowsze wyniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD) z przedmiotów matematyczno przyrodniczych i humanistycznych.

„EWD to zdaniem ekspertów jedyny tak obiektywny sposób oceny pracy szkoły. Pokazuje on, czy dana szkoła rozwija potencjał, umiejętności i wiedzę ucznia, czy wręcz przeciwnie. EWD obliczane jest na podstawie wyników z egzaminów zewnętrznych. W przypadku liceów brany jest pod uwagę egzamin gimnazjalny i matura. Szkoły z dodatnim EWD to takie, które po trzech latach nauki wypuszczają lepszych uczniów niż przyjęły”.

Nasze Liceum uzyskało średni wynik 3,34 i trzecie miejsce w regionie obejmującym powiaty: nowosądecki, limanowski, gorlicki i suski.  Należy jednak zaznaczyć, że z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych wynik 5,08 plasuje nas na pierwszym miejscu listy. Dla porównania krakowska „piątka”, uznawana za najlepsze liceum w województwie małopolskim, z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych ma średnią 5,19, zaś wszystkie pozostałe krakowskie licea od 4,12 w dół. Dane te świadczą o dobrej pracy uczniów i nauczycieli i są potwierdzeniem tego, że w naszym Liceum uczymy efektywnie.

Chcesz porównać szkoły? Zobacz>>

24 kwietnia 2015

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content