Olimpijczycy z I LO im Wł. Orkana- reprezentacja Powiatu Limanowskiego na forum ogólnopolskim i europejskim

Jak co roku olimpiadach przedmiotowych i konkursach na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim nasz powiat najliczniej reprezentować będzie młodzież z I LO. Uzdolnienia i pracowitość uczniów oraz fachowa pomoc kadry profesorskiej daje wymierne wyniki. To sprawdzona i praktykowana od lat dewiza I LO- szkoła przyjazna, lecz wymagająca.

Tytuł laureata LVI Olimpiady Astronomicznej uzyskał Marcin Wrona z klasy 3a2 (opiekun merytoryczny mgr Maciej Widomski). Istnieje realna szansa, iż Marcin będzie reprezentował Polskę na szczeblu międzynarodowym w Grecji tego roku.
Tytuł finalistki XXV Olimpiady Filozoficznej uzyskała już Anna Kędroń z klasy 3e, której nauczycielem prowadzącym jest mgr Anna Smaga-Trojanowska. Ania przygotowuje się do etapu centralnego, który odbędzie się w kwietniu. Wielkim wyróżnieniem dla Klaudii Miśkowicz z klasy 2e jest uzyskanie tytułu finalistki wojewódzkiej tejże olimpiady.
Tytuł finalistki i kwalifikację do finału centralnego XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego wywalczyła Monika Pławecka z klasy 2e, której opiekunem jest mgr Zofia Ociepka.
Do etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie zakwalifikował się Mateusz Bielski z klasy 3e, którego przygotowuje mgr Adam Dębski.
Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy indeks AGH” III stopnia został -z matematyki i fizyki -Piotr Jabłoński z 3a2, opiekunami Piotra są mgr Ryszard Abram i mgr Maciej Widomski…

29 kwietnia 2013

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content