Poloniście też nieobce są tajniki komputera…

Nauczycielka języka polskiego z naszej szkoły – mgr Jolanta Bugajska- została laureatką konkursu na najciekawszą lekcję z wykorzystaniem materiałów metodyczno-edukacyjnych wypracowanych w systemowym innowacyjnym projekcie LDC Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla Szkół Województwa Małopolskiego.

Pani  profesor Jolanta Bugajska napisała scenariusz lekcji na temat: „Dopiero w drodze reporter czuje się sobą, czuje się w domu” – o pracy reportera dawniej i dziś. W scenariuszu wykorzystała nowoczesne metody nauczania z zastosowaniem ICT, m.in. zamieszczanie materiałów na tzw. dysku w chmurze, tworzenie mapy myśli w coogle.it, wspólne tworzenie dokumentu Google, wyszukiwanie potrzebnych informacji z zastosowaniem wyszukiwania zaawansowanego w przeglądarce Google.

Scenariusz został nagrodzony w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w grupie scenariuszy z języka polskiego. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się w Krakowie 10 grudnia w czasie konferencji pt. „Dydaktyka epoki smartfona – jak wspierać szkoły we wdrażaniu rozwiązań cyfrowych w procesie nauczania w oparciu o produkty projektu  LDC – Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej dla Szkół Województwa Małopolskiego”.
10 grudnia 2015

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content