Rok trudny, ale pełen sukcesów…

…tak podsumowała mijający rok pani dyrektor Anna Mruk na uroczystości zakończenia zajęć dydaktycznych. Rok trudny, bo nowa matura, nowe projekty, jak „Małopolska Chmura Edukacyjna”, ale też owocny w sukcesy uczniów i nauczycieli , bogaty w imprezy , jak chociażby sympozjum historyczno- literackie, konferencja polsko- węgierska czy „Tydzień dla zdrowia”.

Potwierdzeniem efektów pracy był nadany naszemu Liceum certyfikat „Wiarygodna szkoła”, bardzo dobre wyniki egzaminów zewnętrznych, wysoki wskaźnik EWD, otrzymanie Certyfikatu Jakości Kształcenia Języków, Certyfikatu Szkoła Upowszechniająca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”.

Intensywna praca uczniów przełożyła się na rekordową liczbę licealistów, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4, 75, odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych, olimpiadach i zawodach sportowych.

Nagrodami książkowymi, dyplomami i statuetkami zostało uhonorowanych aż 172 uczniów!

Rok szkolny 2014/2015 w liczbach:

 • przepracowaliśmy ponad 1700 godzin
 • średnia ocen szkoły- 4,4
 • najwyższą średnią ocen uzyskali uczniowie kl. 1b – 4,6 (17 uczniów otrzymało świadectwo z paskiem)
 • najwyższe średnie ocen uzyskali:
  Karol Dyrek- 5,6
  Aleksandra Semerda- 5,55
 • 26 uczniów miało 100% frekwencję
 • najwyższą frekwencję osiągnęła klasa 1F- 96%, co jest zasługą nie tylko uczniów, ale i wychowawcy- pana Macieja Mizgały!
 • mistrzem czytelnictwa została (jak przystało na klasę humanistyczną) 2G z ilością wypożyczonych książek 538
 • największa ilość książek (72) wypożyczyła Magdalena Trzeciecka z kl.2G
 • 235 osób skorzystało z akcji zainicjowanej przez szkolną bibliotekę „Zabierz książkę ze sobą na wakacje”

Spośród wielu osiągnięć i inicjatyw warto wspomnieć o unikalnej w skali całej Polski charytatywnej akcji „Trzy grosze dla Afryki” , w ramach której nasi uczniowie zaadoptowali przedszkole w RPA w miejscowości Babua,  oraz o zdobyciu I miejsca w Polsce przez Bartosza Ociepkę, ucznia kasy 1A,  w  konkursie „Inkubator Szkolnych Biznesów”.

Pani dyrektor podkreśliła, że nie byłoby tych wszystkich sukcesów bez wsparcia organu prowadzącego, czyli Starostwa Powiatowego. Stwierdziła, że nasza szkoła zasługuje na inwestowanie w nią, bo w tym roku udowodniliśmy to wymiernymi osiągnięciami. Obecnym na uroczystości panu wicestaroście Mieczysławowi Urydze i dyrektorowi Wydziału Edukacji i Sportu Arturowi Krzakowi złożyła serdeczne podziękowanie za wspieranie szkoły w podejmowanych działaniach edukacyjnych i wychowawczych.

Pani dyrektor wyraziła uznanie dla Rady Rodziców za mądre gospodarowanie funduszami i udzielanie  zapomóg losowych dla uczniów, dofinansowanie wycieczek klasowych, wyjazdów młodzieży na konkursy i olimpiady,  zakup nagród dla najzdolniejszych licealistów.

Wicestarosta Mieczysław Uryga w krótkim wystąpieniu pogratulował tak wspaniałych osiągnięć, podziękował nauczycielom, którzy włożyli wiele pracy, by uczniowie odnosili sukcesy, oraz młodzieży za jej  niezłomność w dążeniu do zdobywania wiedzy.

Reprezentujący Prezydium Rady Rodziców pan Sławomir Rosiek życzył wszystkim udanego wypoczynku po roku ciężkim, ale jakże bogatym w sukcesy.

W wakacyjny nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy 1G, którzy zaprezentowali scenkę kabaretową „W samolocie”, a Ola Semerda zaśpiewała piosenkę o jakże aktualnym przesłaniu:

Rozejrzyj się w prawo, w lewo,
Pieniądze nie mają znaczenia,
Odkrywaj świat!!!

26 czerwca 2015

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content