Spotkanie z pracownikiem banku panem Ireneuszem Niemcem.

W dniu 26 października 2016 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas trzecich z przedstawicielem banku BGZ BNP Paribas S.A. Młodzież dowiedziała się o usługach bankowych, z których mogą korzystać, o warunkach i zasadach prowadzenia oraz bezpiecznego korzystania z konta bankowego.

Uczniowie zostali poinstruowani, co należy zrobić w przypadku zagubienia karty bankomatowej lub dowodu osobistego,  oraz jak sprawdzić, czy strona bankowa, z której korzystam jest prawdziwa, czy mamy do czynienia ze złodziejami danych osobowych, którzy podrabiają strony bankowe w celu uzyskania naszych haseł i kodów dostępu do kont bankowych.

Ważnym zagadnieniem omówionym na spotkaniu był też temat kredytów i pożyczek. Młodzież otrzymała odpowiedź na ważne pytania: Jak nie wpaść w pułapki kredytowe?, Co to jest spirala kredytowa?, Co to jest konsolidacja kredytów?, Jak zarabiają parabanki? Uczniowie  stwierdzili, iż takie spotkania są dla nich cennym źródłem informacji i zdobytą wiedzę wykorzystają w życiu.
26 października 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content