Studniówka 2017

21 stycznia w hali naszego Liceum rozbrzmiały dźwięki poloneza autorstwa Wojciecha Kilara, najbardziej znanego muzycznego motywu z filmu „Pan Tadeusz”.

To znak , że… ”Studniówkę czas zacząć!”. I w rytm dostojnego poloneza ruszył barwny korowód par prowadzony przez dyrekcję, wychowawców klas maturalnych i zaproszonych na uroczystość gości. W części oficjalnej nie zabrakło życzeń , podziękowań i wielu serdecznych słów skierowanych do młodzieży przez panią dyrektor Annę Mruk oraz przedstawicieli władz- wiceministra finansów i posła RP pana Wiesława Janczyka i starostę Powiatu Limanowskiego pana Jana Puchałę. Młodzież podziękowała zaproszonym gościom za uświetnienie swoją obecnością studniówkowego balu. Słowa wdzięczności maturzyści skierowali też do wszystkich Rodziców, a symboliczne kwiaty wręczono przewodniczącej Komitetu Studniówkowego pani Joannie Król.

Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność dyrekcji i wychowawcom w części artystycznej, która miała formę Gali Wręczenia Nagród, a uroczystość brawurowo poprowadziła para konferansjerów z kl. 3G- Honorata Leśniak i Kacper Tadorowski. Kategorie, w których nauczyciele zostali uhonorowani były dość oryginalne, np. „Najlepsza Druga Mama”, „Nauczycielka z Zasadami”, „Łowca Wagarowiczów”, „Najlepszy Endemit na Świecie” czy „Najlepszy Baca”. Każda klasa przygotowała dla swojego wychowawcy zabawny prezent i krótki występ artystyczny, którym podziękowała za wspólne trzy lata. Wspomnienia utrwalone na fotografiach, śmieszne powiedzonka nauczycieli, klasowe piosenki, inscenizacje, wiersze na cześć nauczycieli- to wszystko złożyło się na występ , który był pełen radości, zabawy, ale też wzruszeń. Bo czyż takich emocji nie dostarczył widok 25 chłopa ze smoczkami w ustach, których „Szkolna Mama”(czyli pani Dorota Nawaleniec) musiała przytulić do piersi? Albo wręczony „Najmilszej Mod- Liszce” bukiet z czerwonych baloników z napisem „Ich liebe dich”? No i ten niezwykły, wyjątkowy bukiet z… kolorowych rajstop dla wychowawczyni , która zwyciężyła w kategorii na „Najlepsze Nogi w Powiecie”. Pani dyrektor  Anna Mruk okazała się bezkonkurencyjna w swojej kategorii, czyli „Dyrektor Roku” i w nagrodę otrzymała kota „MRUCZYSŁAWA”, który od dziś będzie jej pomagał w sprawowaniu pieczy nad szkołą. Pani wicedyrektor nie miała sobie równych w kategorii „Najbardziej Asertywny Nauczyciel”, bo z właściwym sobie wdziękiem musi czasem powiedzieć stanowcze „NIE!” niesfornym uczniom. Nic więc dziwnego, że otrzymała w nagrodę niezwykle pomocny rekwizyt- rękawice pięściarskie, by (jak zaznaczono w uzasadnieniu nagrody) „ łatwiej było Pani odpierać męczące prośby o zwolnienie klas z zajęć”. Cóż, funkcja dyrektora nie jest łatwa i wymaga siły „a la Gołota”.

Jak widać, pomysłowości i poczucia humoru naszym uczniom nie brakuje!

Po części artystycznej pozostało tylko bawić się do białego rana. I tak też było!

Dla potomnych garść informacji:
Przygotowanie poloneza- nauczyciele wf. prof. A. Dyląg, prof.  K. Wójtowicz, prof. J. Kożuch, prof. F. Smęda
Koordynator ds. organizacyjnych- prof. Agata Liszka
Program artystyczny- prof. Beata Jonarska z klasą 3G
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Rodziców- pani Joanna Król
21 stycznia 2017

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content