Studniówkowe niebo pełne gwiazd…

Studniówkowy bal Anno Domini 2016 tradycyjnie odbył się w murach naszego Liceum w pięknie udekorowanej hali, z dominującym motywem „Znalezione w czasie”.

Rozpoczął go dostojny polonez, który młodzież siedmiu klas maturalnych zatańczyła wraz ze swymi wychowawcami, dyrekcją i znamienitymi gośćmi: przedstawicielami władz samorządowych i rodziców. Tuż przed północą tradycją stały się już  artystyczne  popisy młodzieżowej reprezentacji klas trzecich. W tym roku tematem przewodnim był egzamin maturalny. Zabawna piosenka brawurowo wykonana przez męski chórek przy damskim akompaniamencie była zapowiedzią jeszcze zabawniejszej scenki przedstawiającej sytuację egzaminacyjną. Abiturient miał jednak wsparcie w pani dyrektor, wicedyrektor i wychowawcach. Na naprawdę „trudne” pytania  (np. ile wody jest w stanie wypić prof. Wójtowicz w ciągu 10 sekund lub gdzie kupuje Pana Tadeusza prof. Trojanowska) nauczyciele odpowiedzieli bezbłędnie. Najbardziej oklaskiwanym punktem programu był „Taniec z gwiazdami”- czyli popisy taneczne dyrekcji i wychowawców wraz z uczniami. Maturzyści uhonorowali „gwiazdy” naszej szkoły własnoręcznie wykonanymi Laurami  i pięknie podziękowali pani dyrektor Annie Mruk i wicedyrektor Sylwii Stelmach, a zwłaszcza wychowawcom: prof. Adamowi Dębskiemu, prof. Tomaszowi Kicie, prof. Annie Trojanowskiej, prof. Lucynie Wójtowicz, prof. Joannie Oleksy,  prof. Krystynie Wójtowicz i prof. Joannie Niepokój za trud, serce, cierpliwość i zaangażowanie. Grono profesorskie nie było dłużne i wspólnie zaśpiewało młodzieży autorską wersję bałkańskiego hitu:

Będzie, będzie matura
Będzie się działo i wtedy czasu będzie mało
Będzie ustny, będzie pisemny
I powtóreczki pewnie całą noc

Bal był bardzo udany- młodzież i goście bawili się doskonale do białego rana na swojej niepowtarzalnej, świetnie zorganizowanej imprezie.

Dla potomnych garść informacji:
Przygotowanie poloneza- nauczyciele wf. prof. A. Dyląg, prof.  K. Wójtowicz, prof. F. Smęda
Koordynator ds. organizacyjnych- prof. Joanna Oleksy
Program artystyczny- prof. Anna Trojanowska
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Rodziców- pani Agnieszka Dyrek

Fot. Jakub Toporkiewicz
9 stycznia 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content