Świąteczna lekcja otwarta dla gimnazjalistów

Dnia 17 grudnia 2015r. odbyła się świąteczna lekcja otwarta dla gimnazjalistów z naszego powiatu. Nauczyciele- pani Dorota Nawaleniec oraz pan Maciej Mizgała- wraz z uczniami klasy 2A prowadzili wspólne zajęcia w językach angielskim i niemieckim.

W lekcji były wykorzystane innowacyjne środki dydaktyczne – autorska aplikacja, telefony komórkowe oraz sieć Internet.

W zajęciach wzięli udział uczniowie z ZSS nr.2 w Limanowej, ZSS nr. 3 w Limanowej, ZSS Starej Wsi II, Publicznego Gimnazjum w Dobrej, Gimnazjum Samorządowego w Tymbarku, Gimnazjum w Pisarzowej wraz ze swoimi nauczycielami języków.

Lekcję poprzedziły długie i dokładne przygotowania, podczas których uczniowie utworzyli serwer z quizem z pytaniami sprawdzającymi, jak  gimnazjaliści zrozumieli prezentację o świątecznych zwyczajach w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Ta wyjątkowa metoda cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i zaktywizowała  młodzież do pracy grupowej, ponieważ cały quiz wykonywany był przy  użyciu telefonów komórkowych. Gimnazjaliści chętnie brali udział w konkursach na najciekawszą nazwę drużyny, najwyższe wyniki w quizie oraz świąteczne życzenia. Nagrody ufundowała Rada Rodziców I LO.

W przerwie między lekcjami uczniowie mogli zwiedzić szkołę oraz porozmawiać z uczniami 2A, dlaczego warto przyjść do „Orkana”. Dla gimnazjalistów został też przygotowany poczęstunek sponsorowany przez Radę Rodziców. Spotkanie zakończył występ grupy folklorystycznej z klasy 1D, która zagrała i zaśpiewała ludową pastorałkę. Pani dyrektor Anna Mruk pożegnała uczestników lekcji świątecznymi życzeniami i poprosiła, by zanieśli je do swoich szkół i domów.

17 grudnia 2015

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content