„Szlachetna Paczka” w I LO

„Dobro okazane drugiemu człowiekowi zawsze powraca”- takie hasło przyświecało naszej akcji „Szlachetna Paczka”, do której przyłączyła się cała społeczność szkolna- Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, uczniowie i pracownicy administracji szkoły. A zaczęło się w zeszły roku, gdy ówczesna klasa 3B zamiast klasowych Mikołajek postanowiła zebrać odpowiednią kwotę pieniędzy i wesprzeć potrzebującą rodzinę.

Postanowiliśmy w tym roku rozszerzyć akcję na całą szkołę. Wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Zebrana kwota pozwoliła pomóc aż trzem rodzinom wielodzietnym. Zakupiono wszystkie potrzebne do codziennej egzystencji rzeczy (opał, odzież, artykuły spożywcze, środki czystości) Cieszymy się, że mogliśmy choć trochę przyczynić się do tego, że na czyjejś twarzy pojawił się uśmiech.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji, często rezygnując z klasowych Mikołajek i przekazując całą zaplanowana na upominki kwotę na „Szlachetną Paczkę”. Wyrażamy też wdzięczność rodzicom trzech uczennic naszej szkoły za przyłączenie się do akcji i konkretną pomoc. Dodatkowe słowa podziękowania należą się dziewczętom z klasy 3D, które podjęły się pakowania ogromnej ilości różnych produktów, a także nauczycielom i uczniom za pomoc w zakupach.
Pamiętajmy: „DOBROĆ SERCA JEST TYM, CZYM CIEPŁO SŁOŃCA- ONA DAJE ŻYCIE”.
6 grudnia 2013

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content