Tak świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej

13 października, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, w naszym Liceum uroczyście obchodziliśmy Dzień Nauczyciela.

Na okolicznościowej akademii pani dyrektor Anna Mruk powitała starostę Powiatu Limanowskiego Jana Puchałę, Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Artura Krzaka, przewodniczącą Rady Rodziców panią Bożenę Kaim, nauczycieli, emerytowanych pedagogów, pracowników administracji i obsługi oraz młodzież, dla której, jak powiedziała pani dyrektor, „tu jesteśmy, dla której pracujemy”. Wyraziła też wdzięczność wszystkim profesorom za wysiłek nauczania i wychowania młodzieży, którego wymiernymi efektami są sukcesy naszych uczniów. Życzyła wszystkim pedagogom satysfakcji z pracy oraz tego, by dla młodych ludzi byli autorytetami i przewodnikami po ścieżkach wiedzy. Złożyła też podziękowania emerytowanym nauczycielom naszego Liceum za to, że tworzyli chlubną historię tej szkoły oraz  Radzie Rodziców za wsparcie podejmowanych działań.

Po przemówieniach pani dyrektor i starosta Jan Puchała wręczyli nauczycielom nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy, a dziewięciu uczniom stypendia za wyniki w nauce.

Po części oficjalnej młodzież zaprezentowała program artystyczny, w którym nie zabrakło piosenek, wierszy i zabawnych scenek kabaretowych obrazujących ciężkie życie „pierwszaczka”.

Akademię przygotowali uczniowie z klas: 1A, 1G, 3A i 3B pod kierunkiem mgr Jolanty Bugajskiej. Na zakończenie wystąpiła szkolna schola, której opiekunem jest ks. Krzysztof Czyżowski.
13 października 2015

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content