Uroczyste pożegnanie absolwentów I LO w Limanowej

W czwartek 26 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów naszego Liceum. Podczas popołudniowej uroczystości wręczono świadectwa wyróżniającym się uczniom, a także nagrody za sukcesy w różnych dziedzinach i pracę na rzecz szkolnej społeczności.

Pani dyrektor I LO Anna Mruk pogratulowała wszystkim abiturientom wspaniałych osiągnięć i życzyła powodzenia na maturze i w dorosłym życiu.  Słowa uznania dla uczniów i ich nauczycieli wyraził również przewodniczący Rady Rodziców I LO Ireneusz Niemiec. Z tej okazji, w imieniu rodziców, wręczył absolwentom i gronu pedagogicznemu niezwykle oryginalny prezent- firmowe szaliki, których wzór graficzny zaprojektował uczeń Piotr Piksa.

 Laureaci i finaliści olimpiad i konkursów zostali wpisani do Księgi Szczególnych Osiągnięć Uczniów. W gronie tym znaleźli się: Dorota Banaś- laureatka XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej i finalistka Turnieju Wiedzy Psychologicznej, Filip Sternal- finalista Ogólnopolskiej Olimpiady ”Losy żołnierza i  dzieje oręża polskiego”, Weronika Malec-laureatka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej oraz Sylwia Stokłosa i Patrycja Mrożek-finalistki etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Nagrody książkowe wręczono aż146 uczniom, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem. Najwyższe średnie uzyskały klasy 3C- 4,67 i 3D 4,65; indywidualnie zaś: Katarzyna Szewczyk (5,47), Patrycja Mrożek (5,42) i Magdalena Dębska (5,35). Nagrodami uhonorowano także wybitnych sportowców, uczniów ze 100% frekwencją, pracujących w Samorządzie Uczniowskim, Wolontariacie, Gazetce Szkolnej ”C.D.N. ” i Amatorskim Szkolnym Klubie Artystycznym.

Podczas tego ostatniego, uroczystego spotkania uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły nie zabrakło chwil wzruszeń, podziękowań i życzeń. Program artystyczny przygotowany przez uczniów klas drugich pod kierunkiem A. Trojanowskiej zachwycił zebranych. Słowa poezji, muzyka i film o tegorocznych maturzystach pozwoliły odbyć sentymentalną podróż w przeszłość i podsumować wspaniałe chwile w Orkanie. Na twarzach trzecioklasistów, ich rodziców oraz  nauczycieli na przemian pojawiały się łzy i uśmiechy. Pożegnalne przemówienie reprezentantki absolwentów -Julii Niemiec – i kwiaty dla wszystkich nauczycieli dopełniły całości…

209 uczniów kończących I LO już za tydzień powróci do swej Alma Mater, by napisać najważniejszy egzamin w swoim życiu. Oprócz obowiązkowych przedmiotów- języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego, aż 159 uczniów wybrało rozszerzony egzamin z j. angielskiego, 110 z matematyki, 109 z biologii, 79 z chemii, 58 z j. polskiego. Mniej ”oblegane” przedmioty to: geografia, historia, historia sztuki, filozofia, a nawet język hiszpański. Pozostaje życzyć maturzystom połamania piór!
26 kwietnia 2018

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content