W kalendarzu zwykłych dni… ten był niezwykły! Targi!

17 marca nasze Liceum było gospodarzem Powiatowych Targów Edukacyjnych. O godzinie 9.00 pani dyrektor Anna Mruk oficjalnie zainaugurowała to ważne wydarzenie promocyjne, zachęcając zainteresowanych do odpowiedzialnego i świadomego wyboru drogi kariery.

W otwarciu imprezy uczestniczyli również przedstawiciele Powiatu: Starosta Limanowski Jan Puchała, Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Artur Krzak oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w Targach.

Gimnazjaliści tłumnie przybyli do hali sportowej, by zapoznać się z najlepszymi ofertami liceów, techników i szkół zawodowych z naszego Powiatu. Trzeba przyznać, ze hala sportowa wyglądała imponująco: stoiska, profile, prezentacje, degustacje, pokazy, ulotki, foldery, radosny gwar i niepewne spojrzenia młodszych kolegów… co dalej? Z pomocą w wyborze spieszyli nieocenieni Przewodnicy, którzy oprowadzali grupy gimnazjalistów po naszej szkole. Atrakcji czekało na nich moc- mogli zwiedzić sale lekcyjne, uczestniczyć w ciekawych zajęciach, m.in. z biologii, chemii, informatyki, fizyki, dziennikarstwa, przeżyć egzystencjalny wstrząs humanistyczny w sali 29, obejrzeć doskonały spektakl Disney World, porozmawiać z nauczycielami i uczniami o wymaganiach i możliwościach, jakie daje nauka w naszej Alma Mater. Było także coś dla ciała- uczniowie z klas biologiczno-chemicznych zadbali o zdrowe przekąski z logo LO. Jednym słowem- pełen profesjonalizm!

 Możemy być z siebie dumni- osiągamy nie tylko świetne wyniki maturalne i zajmujemy wysokie lokaty w konkursach, ale potrafimy także zorganizować doskonałą kampanię promocyjną. Piękne i sugestywne dekoracje, chochoł znaczący swe ścieżki, galeria osobliwe przebranych licealistów i ich wychowawców, prezentacje multimedialne na korytarzach zainspirowały gimnazjalistów do nieśmiałego jeszcze, ale coraz silniejszego pragnienia, by móc zaśpiewać z nami… I ja jestem TU, świetni ludzie, prestiż, klimat…

Uczniowie i nauczyciele Orkana nie mają wątpliwości- jedynie słuszny wybór to I LO w Limanowej!

A jest z czego wybierać! Oprócz  „Orkana” na Targach zaprezentowali się: Zespół Szkół nr 1 „Ekonom”, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Mechanik”, Zespół Szkół w Tymbarku, Zespół Szkół w Szczyrzycu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych „Ekonomik”, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz CKU w Limanowej.

17 marca 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content