WITAJ SZKOŁO!!!

To hasło przywitało uczniów i nauczycieli po dwumiesięcznych wakacjach. Po mszy świętej w Bazylice MBB w Limanowej wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej na inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018.

Po odśpiewaniu hymnów państwowego i szkoły głos zabrała pani dyrektor Anna Mruk, która powitała zebranych, a szczególnie serdecznie uczniów rozpoczynających naukę w naszym Liceum. Podkreśliła, że bieżący rok szkolny jest pełen wyzwań, zwłaszcza związanych z podnoszeniem wymagań edukacyjnych oraz pierwszych zmian zwiastujących reformę, która wkrótce dotrze do szkół średnich. Z satysfakcją poinformowała, że nasze Liceum po raz kolejny otrzymało zaszczytną Nagrodę Jakości Nauczania Sapere Auso i zachęciła uczniów do udziału w olimpiadach przedmiotowych i konkursach. W tym roku nauka będzie jeszcze przyjemniejsza, bo sprzyjać temu będzie pięknie odnowione wnętrze budynku. Pani dyrektor złożyła podziękowanie za sfinansowanie remontu szkolnych korytarzy władzom powiatu, które na uroczystości reprezentowała pani Agata Zięba. Swoje wystąpienie zakończyła słowami skierowanymi do młodzieży: „ Największy wasz skarb to wiedza, która będzie procentować i decydować o waszej przyszłości. Nie zmarnujcie go i nie bójcie się wyzwań!”

Następnie głos zabrała pani Agata Zięba -Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, która nawiązała do słów Władysława Orkana, znajdujących się  w  szkolnym hymnie: „Wystarczy realizować te wskazania, które zawarte są w pięknym hymnie waszej szkoły, a na koniec roku na pewno odniesiecie sukces. Tego wam życzę”.

Na zakończenie uroczystości młodzież pod kierunkiem mgr Jolanty Bugajskiej przedstawiła krótki program artystyczny, którego przesłanie na cały rok szkolny brzmiało: „Bądźmy dla siebie nawzajem życzliwi- bądźmy dla siebie …ANIOŁAMI”.

Drodzy Uczniowie! W nowym roku szkolnym życzymy Wam sukcesów i tego, by nauka była źródłem przyjemności, a nie ciężkim obowiązkiem. Powodzenia!!!
4 września 2017

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content