„Wyśpiewać chcemy Wam życzenia…”- akademia z okazji Dnia Nauczyciela

Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela otwarła pani dyrektor Anna Mruk, która przywitała nauczycieli, pracowników szkoły, młodzież i zaproszonych gości- emerytowanych nauczycieli I LO, władze samorządowe, które reprezentował dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Artur Krzak, oraz Przedstawicieli Rady Rodziców.

Pani dyrektor wręczyła nauczycielom nagrody Starosty oraz Dyrektora Szkoły, które w tym roku otrzymali: wicedyrektor Sylwia Stelmach, Anna Trojanowska, Anna Wrona, Marta Zięba, Ryszard Abram, Adam Dębski, Krystyna Wójtowicz, ks. Sylwester Brzeźny, Mariusz Mrózek, Kinga Janczy, Magdalena Joniec, Krystyna Bugajska, Beata Jonarska i Piotr Wójciak. Nagrodę Starosty otrzymała też pani dyrektor Anna Mruk.

Pani dyrektor pogratulowała nagrodzonym nauczycielom za ich pracę, potwierdzoną wysokimi wynikami na egzaminie maturalnym i sukcesami w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, oraz za zaangażowanie w działania na rzecz uczniów i szkoły.

Wszystkim z okazji DEN życzyła tego, by każdy dzień przynosił radość, zawodowe spełnienie i satysfakcję z trudnej, ale i pięknej misji kształcenia i wychowywania młodych ludzi. Emerytowanym nauczycielom przybyłym na uroczystość podziękowała za wkład w budowanie pozytywnego wizerunku szkoły oraz życzyła zdrowia, ludzkiej życzliwości, pogody ducha.

Miłym akcentem było też wręczenie uczniom stypendiów za najlepsze wyniki w nauce. Otrzymali je:

Wioleta Nowak (2B), Patrycja Mrożek (3G), Julia Niemiec (3G), Anna Janowska (2A), Weronika Mynarska (2C), Katarzyna Szewczyk (3D), Alicja Ptaszek (2C), Sylwia Stokłosa (3G), Joanna Szubryt (2G), Magdalena Dębska (3D).

Przewodnicząca Rady Rodziców- pani Bożena Kaim- podziękowała nauczycielom za codzienny trud nauczania, poświęcenie, profesjonalizm, uśmiech i dobre słowo. Życzyła wielu sukcesów i satysfakcji z  przekazywania wiedzy młodemu pokoleniu.

Po części oficjalnej wystąpili na scenie nasi szkolni artyści, który zaprezentowali przygotowany pod kierunkiem pani Beaty Jonarskiej program artystyczny. Nie zabrakło w nim archiwalnych i współczesnych zdjęć nauczycieli, uczniów i szkoły , która w ciągu swej 72- letniej historii „ogromniała i piękniała”. Zespół wokalno- instrumentalny zaprezentował zabawne piosenki o szkolnej rzeczywistości- „pierwszym elementarzu”, „najpiękniejszej w klasie”, czy też o upragnionych przez uczniów wakacjach. Widownię rozbawił do łez krótki film o szkolnym dzwonku (tym wyczekiwanym- na przerwę- i tym znienawidzonym- na lekcję), oraz występ niesfornych uczniów, którzy przy dźwiękach kultowego utworu Pink Floydów zburzyli ścianę, stanowiącą dekorację przedstawienia, niektórych z widzów przyprawiając o palpitację serca.

Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, przy dźwiękach piosenki „Wyśpiewać chcemy Wam życzenia”, wręczyli nauczycielom drobne słodkie upominki.
13 października 2017

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content