Zaczynamy nowy rozdział…

To hasło przywitało uczniów i nauczycieli po dwumiesięcznych wakacjach. Po mszy świętej w Bazylice MBB w Limanowej uczniowie klas I i III zgromadzili się w sali gimnastycznej na inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019.

Po odśpiewaniu hymnów państwowego i szkoły głos zabrała pani dyrektor Anna Mruk, która powitała zebranych, a szczególnie serdecznie uczniów rozpoczynających naukę w naszym Liceum. Podkreśliła, że bieżący rok szkolny jest pełen wyzwań, zwłaszcza związanych z podnoszeniem wymagań edukacyjnych i dobrym wykorzystaniem czasu na naukę, aby móc realizować swoje marzenia.

Następnie głos zabrał poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej Wiesław Janczyk, który nawiązał do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Podkreślił, że wolność to skarb, to dar, który młodzież powinna cenić i na niej budować swoją przyszłość. Następnie wicestarosta Mieczysław Uryga pogratulował młodzieży pierwszych klas wyboru dobrej szkoły, a maturzystom życzył owocnej pracy w przygotowaniu do egzaminów i sukcesów w dorosłym życiu.

Na zakończenie uroczystości młodzież klasy II A pod kierunkiem mgr Doroty Nawaleniec przedstawiła krótki program artystyczny. Wykonane przez uczniów piosenki zespołu „ABBA” nie tylko rozbawiły, ale też zachęciły młodzież do ciężkiej pracy, która w przyszłości może przynieść sukces, sławę, pieniądze, a przede wszystkim spełnienie.

Drodzy Uczniowie! Życzymy wam, aby ten rok szkolny był pełen sukcesów zarówno naukowych, jak i osobistych. Spełniajcie swoje marzenia!

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content