Zbierali książki dla seniorów

Młodzież naszego Liceum wzięła udział w wyjątkowej akcji „Podaruj książce drugie życie”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Starej Wsi.

W okresie od początku listopada do grudnia w naszej szkole trwała akcja zbierania książek na rzecz osób potrzebujących. Przed świętami Bożego Narodzenia, dokładnie 18 grudnia 2017 roku, wolontariusze z I LO udali się do mieszkańców Starej Wsi, aby nie tylko złożyć życzenia na święta, ale również dostarczyć zebrane książki. Licealiści z uśmiechem na ustach nieśli prezenty seniorom, ludziom niepełnosprawnym oraz osobom, które z różnych przyczyn przebywają cały czas w domu i muszą w tej przestrzeni jakoś funkcjonować. W czasie wizyty młodzież rozmawiała o zainteresowaniach czytelniczych osób, do których udała się z książkowym prezentem. Zostaliśmy przyjęci z ogromną życzliwością, a nawet łezką w oku – wspomina Marzena. Ciepłe słowa są naszą motywacją do kolejnych działań i odwiedzin.

Inicjatywa ma na celu propagowanie czytelnictwa ze szczególnym uwzględnieniem osób, które na co dzień nie mogą w pełni korzystać ze zbiorów biblioteki. Ponadto książki, które już znudziły się właścicielom, mają szansę na nowe życie. Akcję zorganizowali bibliotekarze
z I LO w Limanowej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi. Koordynatorami całego przedsięwzięcia byli dyrektorzy tych instytucji – p. dyrektor Anna Mruk oraz dyrektor Jacenty Musiał.

Na koniec warto przytoczyć słowa Cycerona: „Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”. DLATEGO WATRO CZYTAĆ I DO CZYTANIA ZACHĘCAĆ INNYCH!!!
18 grudnia 2017

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content