Życzenia, kwiaty, nagrody, czyli…Dzień Nauczyciela!

We wtorek 15. października w naszym Liceum odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się uhonorowaniem najzdolniejszych uczniów stypendiami starosty oraz wręczeniem nagród najbardziej zasłużonym dla szkoły nauczycielom przez Panią Dyrektor Annę Mruk i starostę Powiatu Limanowskiego Pana Jana Puchałę.

Później nastąpiła część artystyczna przygotowana przez Panią Profesor Annę Smagę-Trojanowską i licealistów. Na początku uczniowie i nauczyciele z rozbawieniem słuchali krótkich wierszyków opowiadających o poszczególnych przedmiotach i osobach ich uczących. Młodzież zaprezentowała również swoje zdolności aktorskie, nagrywając wesołe filmiki, dzięki którym przekonaliśmy się, że nauczyciele nierzadko borykają się z problemami podobnymi do uczniowskich rozterek. Towarzyszyła im myśl: „Nie przypominaj o niezapowiedzianych kartkówkach – miej serce i patrzaj w serce.” Akademię uświetnił niezwykle utalentowany zespół muzyczny, którego występ spotkał się z ogromnym aplauzem ze strony widzów. Uroczystość zakończył krótki występ ukazujący w humorystyczny sposób ciężki żywot ucznia. Świetna gra aktorska i zabawne ujęcie tematu sprawiło, że wszyscy płakali ze śmiechu. Wykonawcy oklaskiwani byli jeszcze długo po zakończeniu akademii, a atmosfera panująca w tym dniu w naszym Liceum sprawiła, że było to prawdziwe święto szkoły i nauczycieli.
Po akademii na Profesorów i zaproszonych gości czekała jeszcze jedna, tym razem „słodka niespodzianka” przygotowana przez Samorząd Uczniowski.
15 października 2013

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content