Bogdan Marek z kl. 3A1 laureatem XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

W dniach 4-6 kwietnia w Centrum Badań i Edukacji Statystycznej Głównego Urzędu Statystycznego odbyły się zawody finałowe XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Wśród laureatów na XV miejscu znalazł się Bogdan Marek, uczeń kl. 3A1 naszego Liceum.

Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Strefa euro – szansa czy zagrożenie?”, a honorowy patronat nad Olimpiadą objął Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marek Belka. W eliminacjach szkolnych udział wzięło 14036 uczniów z 896 szkół z całego kraju. Okręgowe zmagania wyłoniły 100 finalistów, którzy walczyli o uzyskanie tytułu laureata.

Finaliści,  po spotkaniu z prezesem NBP Markiem Belką i zakwaterowaniu przystąpili w sobotę do testu składającego się z 30 pytań wielokrotnego wyboru i zadania analitycznego oraz napisania eseju na temat związany z hasłem tegorocznej olimpiady. Pięćdziesiątka, która poradziła sobie najlepiej z testem została zakwalifikowana do niedzielnego etapu ustnego. Suma punktów z obu części wyłoniła 30. najlepszych młodych ekonomistów w Polsce – laureatów Olimpiady.

Warto podkreślić, że 15. miejsce naszego tegorocznego maturzysty jest najwyższym spośród przedstawicieli małopolskich szkół. W czerwcu odbędzie się gala laureatów olimpiady, podczas której uczniowie otrzymają zaświadczenia oraz nagrody. Wśród nich znajdują się między innymi: stypendia naukowe, nagrody pieniężne i rzeczowe, wyjazdy zagraniczne, staże i praktyki. Ponadto laureaci i finaliści Olimpiady są przyjmowani na kilkadziesiąt wyższych uczelni z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

-Olimpiada była dla mnie wspaniałym przeżyciem. Tak dobry wynik cieszy, tym bardziej że poziom rywalizacji był niezwykle wysoki. Tytuł laureata był moim marzeniem i celem na ten rok i cieszę się, że udało się go zrealizować. Czasem było ciężko, jednak na szczęście zawsze mogłem liczyć na wsparcie rodziny i dziewczyny, za co serdecznie im dziękuję. Zachęcam też wszystkich do rozwijania swoich zainteresowań – mówi uczeń.

Warto wspomnieć, że Bogdan jest też tegorocznym finalistą II Olimpiady Wiedzy o Bankach. Opiekunem ucznia była pani mgr Sylwia Stelmach.
6 kwietnia 2014

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content