Kolejny „ekonomiczny sukces” Bogdana Marka

Bogdan Marek – uczeń klasy 3a1 naszego Liceum zdobył II miejsce w XII Konkursie na pracę pisemną organizowaną przez Narodowy Bank Polski Dnia 2. grudnia 2013 r. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XII Konkursu na pracę pisemną. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Minister Edukacji Narodowej.

W tym roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli za zadnie przygotować swój autorski scenariusz lekcji ekonomii. Kapituła konkursu otrzymała ponad 200 prac z całej Polski. Spośród nich wybrała trzy najlepsze oraz przyznała trzy wyróżnienia. Miło nam poinformować, że praca Bogdana Marka pt. „Ile państwa w państwie? Keynes vs. Hayek – kolejne starcie” została sklasyfikowana na 2. miejscu w kraju i uhonorowana nagrodą pieniężną oraz upominkami od NBP.

Na ceremonii ogłoszenia wyników obecni byli m.in. Prezes NBP Marek Belka oraz członkowie Zarządu NBP i Rady Polityki Pieniężnej. Honorowym gościem, który zarazem sprawował patronat nad konkursem był Minister Edukacji Narodowej – Joanna Kluzik-Rostkowska.
W swoim wystąpieniu niedawno mianowana pani minister deklarowała:
NBP robi w dziedzinie edukacji ekonomicznej bardzo wiele i czas, żeby MEN dołączyło się do tych działań, bo nie mam wątpliwości, że dla uczniów, którzy w XXI wieku wkraczają w dorosłe życie, wiedza ekonomiczna jest podstawowa.
Całe wydarzenie urozmaicił występ finalisty programu muzycznego X Factor Filipa Mettlera.
Jestem szczęśliwy, że po raz kolejny mój wysiłek został doceniony. Muszę przyznać, że gdy dowiedziałem się, że moja praca znajduje się w pierwszej „szóstce” spodziewałem się raczej wyróżnienia. Decyzję o udziale w konkursie podjąłem dosyć późno, a temat przysporzył mi wielu zupełnie pozaekonomicznych trudności. Dostosowanie pracy do formy narzuconej przez NBP również nie było łatwe. Tym bardziej cieszy mnie tak wysoka lokata – skomentował swój sukces Bogdan Marek i dodał: Zachęcam uczniów szkół ponadgimnazjalnych do zainteresowania się ekonomią, gdyż (jak widać) korzyści z jej znajomości można nie tylko wymienić, lecz także… policzyć.
Opiekunem pracy była pani mgr Sylwia Stelmach.
12 listopada 2013

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content