Nasi matematycy bezkonkurencyjni!

20. maja 2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego odbył się Drugi Powiatowy Konkurs Matematyczny „Śladami matematyków”, który w tym roku poświęcony był dorobkowi naukowemu francuskiego matematyka i astronoma François Viète’a.

25. naszych licealistów z klas I. i II. rywalizowało z uczniami ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu limanowskiego, takich jak: Zespół Szkół  Nr 1 w Limanowej , Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej, Zespół Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej, ZSP im. inż. J. Marka z Mszany Dolnej .

Bezkonkurencyjni w rozwiązywaniu niestandardowych zadań matematycznych, wymagających pomysłowości  i twórczego spojrzenia na problem okazali się nasi uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca:

I miejsce: Witold Pacholarz  z kl. 2a, którego  nauczycielem jest mgr Ryszard Abram. W nagrodę otrzymał Laptop LENOVO ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej.

II miejsce: Marta Ból z kl. 2b , której  nauczycielką matematyki jest mgr Krystyna Bugajska. Uczennica otrzymała nagrodę w postaci  tabletu Prestigio z modułem 3G ufundowanego przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej.

Nagrody  nasi wspaniali matematycy odebrali 29. maja 2014 roku w trakcie finałowej gali, na którą został zaproszony prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz- pracownik naukowy AGH w Krakowie. Wygłosił on również wykład na temat: „Rola i zastosowanie matematyki we współczesnej biologii i medycynie”.

Honorowy patronat nad konkursem sprawował starosta Powiatu Limanowskiego – Jan Puchała.

Gratulujemy naszym uczniom i ich nauczycielom matematyki!
20 maja 2014

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content