Nasi uczniowie zdominowali tegoroczny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej

11. kwietnia w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbył się finał VII Konkursu Wiedzy Ekonomicznej. Dwa pierwsze miejsca zdobyli uczniowie naszego Liceum . Drugi rok z rzędu zwyciężył Bogdan Marek, II miejsce zajął jego młodszy kolega – Witold Pacholarz.

Na pierwszy rzut oka można by przypuszczać, że tegoroczny temat przewodni :  „e-Społeczeństwo – inteligentne państwo nowej generacji” nie ma zbyt wiele wspólnego z ekonomią. Jednak organizatorzy nie mieli najmniejszych problemów z zestawieniem wiedzy o nowoczesnych technologiach z zagadnieniami dotyczącymi rozwoju społeczeństwa od strony ekonomicznej. 

Do pierwszego etapu tegorocznej edycji konkursu przystąpiło niespełna 300. uczestników szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: limanowskiego, nowosądeckiego, gorlickiego oraz miasta Nowy Sącz. W finale udział wzięło 32 . uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

Jestem bardzo zadowolony, bo podobnie jak przed rokiem udało mi się wygrać zmagania. Od zeszłego roku zacząłem interesować się ekonomią, jej różnymi aspektami. Brałem udział w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiadzie Przedsiębiorczości, Olimpiadzie Wiedzy o Bankach, więc te tematy się zazębiają i nietrudno było mi się przygotować do konkursu w Nowym Sączu. Liczyłem na miejsce w pierwszej trójce i  nie spodziewałem się, że uda mi się wygrać. Widać szczęście też dopisało – zaznacza Bogdan Marek.

Finałowy etap konkursu z pewnością nie należał do najłatwiejszych, tym bardziej cieszę się z osiągniętego wyniku. Po raz kolejny przekonuję się, że ciężka praca nie idzie na marne, a wyjazd do Belgii to spełnienie marzeń!  – nie ukrywa radości Witold Pacholarz.

Zwycięzca oraz laureaci II i III miejsca będą mieli okazję zwiedzić  siedzibę Parlamentu Europejskiego w Brukseli oraz Brugię, Gandawę i Ostendę. Ponadto trzy pierwsze miejsca nagrodzone zostały imponującymi kwotami, odpowiednio w wysokości: 2000, 1500 oraz 1000 zł, ufundowanymi przez Fundację Sądecką, oraz wieloma upominkami od sponsorów.

W tym roku konkurs Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbywał się pod patronatem Ministerstwa Administracji Cyfryzacji oraz marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy. Opiekunem merytorycznym uczniów była mgr Sylwia Stelmach.
11 kwietnia 2014

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content